جمعه , ۳۰ مهر ۱۴۰۰
خانه » بیمه » به بیمه درمان بیمه سامان تکیه کنید

به بیمه درمان بیمه سامان تکیه کنید

سالهای سال، داشتن بیمه نامه تکمیل درمان برای بسیاری از خانواده ها یک آرزوی دست نیافتنی بود، چون تحت پوشش این بیمه قرار گرفتن، یک شرط اولیه اجباری داشت و آن هم حضور در یک «گروه» بود، اما اکنون شرایط تغییر کرده است.

به گزارش پایگاه خبری خرد و کلان، با وجود این که اساسا بیمه بر مبنای قانون اعداد بزرگ شکل گرفته و در آن همه دارندگان بیمه نامه، حق بیمه را در یک استخر بزرگ می ریزند تا در روز حادثه، خسارت ذینفعان از محل حق بیمه تجمیعی جبران شود، اما مشخص نیست که چرا همه بیمه نامه به صورت انفرادی قابل خریدند، به جز بیمه نامه تکمیل درمان!

یکی دیگر از الزامات خرید این بیمه نامه، داشتن بیمه پایه است. در واقع کسی که می خواهد بیمه نامه تکمیل درمان خریداری کند، باید ابتدا تحت پوشش یکی از بیمه های تامین اجتماعی، حوادث درمانی، خدمات درمانی نیروهای مسلح یا سلامت ایرانیان باشد. حال سوال اینجاست که اگر کسی تحت پوشش هیچکدام از بیمه گران پایه نبود، نباید مریض می شد؟!

این تابوها اما بالاخره شکسته شده و اکنون معدود شرکت هایی به فروش بیمه نامه تکمیل درمان به صورت انفرادی اقدام کرده اند که یکی از آنها شرکت بیمه سامان است. این شرکت، دو شرط داشتن بیمه گر پایه و الزام خرید بیمه نامه تکمیل درمان به صورت گروهی را حذف کرده است.

بیمه سامان به تازگی کمپین تبلیغاتی خود را هم بر محور همین رشته بیمه ای کلید زده است. تبلیغاتی که تاکید دارد می تواند خدماتی مطمئن به مشتریانش ارائه دهد؛ البته «مطمئن تر از مطمئن»

بیمه سامان در این کمپین می خواهد به مخاطبانش القا کند که با خدمت تازه این شرکت، نه تنها خرید بیمه نامه درمان خانواده ممکن است، بلکه این بیمه نامه، خدمات تکمیل تری نسبت به رقبا ارائه خواهد داد.

از این رو در یکی از المان های استفاده شده در تبلیغات، تختی لبه دار در کنار تختی ساده برای نشان داده افزایش سطح اطمینان در نظر گرفته شده است. استفاده از عصای سه پایه به جای عصای یک پایه، پانسمان پای مرتب و منظم به جای پانسمان سنتی و نیز استفاده از ویلچر برقی قابل کنترل به جای ویلچر دستی نیز به همین منظور بوده است.

در بیمه تکمیلی خانواده، بیمه سامان متعهد می‌شود همه هزینه‌های درمانی و بیمارستانی بیمه‌گزار شامل هزینه‌های بیمارستانی، عمل‌های جراحی، پاراکلینیکی، جراحی‌های سرپایی، خدمات آزمایشگاهی، هزینه‌های آمبولانس، زایمان، ویزیت، نازایی، رفع عیوب انکساری، دارو و دندانپزشکی را بر اساس شرایط بیمه‌نامه پرداخت کند.

بر این اساس، جامعیت بیمه نامه تکمیلی خانواده بیمه سامان باعث شده بیمه گزاران نسبت به پوشش حداکثری خسارات، دغدغه ای نداشته باشند.

از سوی دیگر تنوع شش گانه طرح های این بیمه نامه، باعث می شود هر خانواده ای با هر میزان بودجه، بتواند بخشی از خدمات آن را استفاده کند. نسیم، مهر، سروش، شمیم، وصال و عقیق، عناوین طرح های مختلف این بیمه نامه است.

بیمه سامان علاوه بر این که حق بیمه این بیمه نامه را متناسب با سن افراد در نظر گرفته است، به دارندگان بیمه نامه های عمر همین شرکت، کسانی که حق بیمه را به صورت نقدی بپردازند و خانواده های بالای سه نفر که برای همه اعضا این بیمه نامه را خریداری می کنند تا سقف ۲۵ درصد تخفیف در حق بیمه در نظر گرفته است.

بیمه سامان از سال ۱۳۹۱ تا سال گذشته که نسبت توانگری مالی شرکت های بیمه توسط بیمه مرکزی محاسبه و اعلام شده است، توانسته در رتبه یک توانگری مالی قرار بگیرد.

همچنین به گفته مدیرعامل بیمه سامان، نسبت خسارت بیمه درمان در این شرکت کمتر از ۹۰ درصد و کمتر از متوسط نسبت خسارت صنعت بیمه در این رشته است که این نسبت معقول ناشی از عملکرد درست متولیان این رشته در بیمه سامان است.

* کد خبر: 11216

این را نیز بررسی کنید

اینشورتاک به فینال نزدیک می شود

مسابقه بزرگ سخنرانی صنعت بیمه (اینشورتاک) که از تیرماه سال جاری با حمایت بیمه مرکزی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *