شنبه , ۹ بهمن ۱۴۰۰
خانه » بیمه » نسبت خسارت صندوق تامین خسارت های بدنی، ۵۰ درصد است

نسبت خسارت صندوق تامین خسارت های بدنی، ۵۰ درصد است

مدیرعامل صندوق تامین خسارت های بدنی اعلام کرد که نسبت خسارت در این صندوق، اکنون ۵۰ درصد است.

علی جباری امروز در نشست خبری خود در پاسخ به سوال خبرنگار پایگاه خبری خرد و کلان درباره وضعیت شاخص های اقتصادی این صندوق، گفت: می توان گفت نیمی از آنچه به عنوان منابع در اختیار ماست را به عنوان خسارت می پردازیم و نسبت خسارت پرداختی به منابع، ۵۰-۵۰ است.

وی افزود: با روندی که صندوق در پیش گرفته و شرایط منابع، طی سال های آینده این عدد بهبود خواهد یافت.

جباری درباره وضعیت منابع صندوق نیز بدون اشاره به عددی خاص، تاکید کرد که وضعیت این نهاد از نظر درآمدی و منابع موجود، خوب است و سطح توانگری آن بالاست.

وی همچنین درباره وضعیت وصول مطالبات از شرکت هایی که در دریافت حق بیمه از بیمه گزارانشان تعلل می کنند، گفت: ما ضمن این که به این موضوع انتقاد داریم، تاکید داریم که مناسبات میان بیمه گزار و بیمه گر به صندوق ارتباطی ندارد و صندوق در موعد مقرر، منابعش را از بیمه گران وصول خواهد کرد.

جباری همچنین با انتقاد از نحوه عملکرد نهادهای مسئول در قبال موتورسیکلت ها، گفت: متاسفانه نیمی از موتورسیکلت سواران، گواهینامه ندارند و حدود ۹۰ درصد موتورسیکلت ها هم بیمه نامه شخص ثالث ندارند، در حالی که دست کم ۳۰ درصد خسارت ها در حوزه شخص ثالث به نوعی مرتبط با موتورسیکلت هاست.

مدیرعامل صندوق تامین خسارت های بدنی همچنین با بیان این که طرح های تشویقی برای فروش بیمه نامه شخص ثالث به موتورسواران تاثیر چندانی نداشته است، ادامه داد: به نظر می رسد پلیس مهمترین نقش را در جلوگیری از تردد این وسایل نقلیه داشته باشد.

او همچنین با انتقاد از این که هر شرکت بیمه می تواند بدون هیچ محدودیتی بیمه نامه شخص ثالث بفروشد، اعمال محدودیت از سوی نهاد ناظر بر این روند را خواستار شد و گفت: شرکتی که در شهری اساسا شعبه یا مرکز پرداخت خسارت ندارد، چرا باید در آن منطقه بیمه نامه بفروشد؟

جباری این را هم گفت که حدود ۸۰ درصد خسارت های حوزه بیمه شخص ثالث، جانی است و عدد ۱۷ هزار کشته، ۳۵۰ هزار مصدوم و ۳۰ هزار معلول در تصادفات جاده ای، فاجعه بار است.

او با بیان این خسارت های مادی این بخش، حدود ۵ درصد تولید ناخالص داخلی کشور است، از همه رسانه ها و مسئولان خواست نبت به این موضوع حساس باشند و آن را جدی بگیرند.

 

* کد خبر: 11141

این را نیز بررسی کنید

بیمه تعاون

آغاز مسابقات فوتسال «اولین جشنواره ورزشی صنعت بیمه» به میزبانی بیمه تعاون

مسابقات فوتسال اولین جشنواره ورزشی صنعت بیمه، از فردا به میزبانی شرکت بیمه تعاون آغاز …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *