جمعه , ۴ تیر ۱۴۰۰
خانه » بانک » نگاهی به عملکرد مطلوب بانک صادرات ایران در تخصیص منابع صندوق توسعه ملی

نگاهی به عملکرد مطلوب بانک صادرات ایران در تخصیص منابع صندوق توسعه ملی

بررسی گزارش عملکرد صندوق توسعه ملی در سال گذشته که به تازگی منتشر شده است، نشان می دهد بانک صادرات ایران در حوزه جذب منابع این صندوق و تخصیص ارزی و ریالی آن عملکرد قابل قبولی داشته است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری خرد و کلان، عملکرد این صندوق در حوزه تسهیلات ارزی طی سال گذشته حاکی از این است که بانک صادرات ایران در این سال ۵۰۰ میلیون دلار اعتبار نزد صندوق توسعه ملی داشته، در حالی که این رقم در سال قبل از آن صفر بوده است.

بررسی عملکرد تسهیلات ارزی صندوق توسعه ملی به تفکیک بانک های عامل در سال ۱۳۹۷ نیز حاکی از آن است که بانک صادرات ایران موفق شده در این مدت طی سه فقره، ۱۳۹ میلیون دلار تسهیلات به متقاضیان پرداخت کند.

جدول مجموع قراردادهای سپرده گذاری ریالی منعقده به تفکیک بانک و بخش های اقتصادی صندوق توسعه ملی نیز نشان می‌دهد سهم بانک صادرات ایران از کل حجم تسهیلات، دو هزار و ۸۵۰ میلیارد ریال بوده که دو هزار و ۵۵۰ میلیارد ریال آن به بخش صنعت و معدن پرداخت شده است. مابقی این تسهیلات نیز در بخش گردشگری تخصیص یافته است.

بخش دیگری از گزارش عملکرد صندوق توسعه ملی به توزیع مبالغ تخصیص داده شده در سال ۱۳۹۷ به متقاضیان توسط بانک‌ها از محل قرارداد‌های سپرده گذاری ریالی از منظر بانک سپرده پذیر و بخش اقتصادی است.

در این قسمت مشخص شده است که سهم بانک صادرات از این منابع، یک هزار و ۹۵ میلیارد ریال بوده که از این رقم ۵۵۵ میلیارد ریال به سرمایه در گردش بخش صنعت و معدن و مابقی به طرح های این بخش پرداخت شده است.

جدول مجموع طرح های اعلام وصول شده و مسدود شده صندوق توسعه ملی به تفکیک بانک عامل از ابتدای تأسیس تا پایان سال ۱۳۹۷ نیز این طور روایت می کند که سهم بانک صادرات ایران از این مبالغ، مسدود شدن یک هزار و ۹۰۲ میلیون دلار به نفع متقاضیان بوده است.

بنا به گزارش صندوق توسعه ملی، بانک صادرات ایران از سال ۱۳۹۰ تا پایان سال گذشته، سهم چهار هزار و ۶۷ میلیون دلاری در قراردادهای عاملیت ارزی منعقد شده توسط صندوق توسعه ملی با بانک های عامل داشته است.

* کد خبر: 11104

این را نیز بررسی کنید

مدیرعامل بانک ملی ایران

حرکت پرقدرت بانک ملی ایران در پیاده سازی سیاست‌های کلی خانواده

مدیرعامل بانک ملی ایران با اشاره به سیاست‌های کلی خانواده ابلاغی مقام معظم رهبری که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *