دوشنبه , ۲۹ شهریور ۱۴۰۰
خانه » ویژه » پس از «کریمی»، «پیرمؤذن» هم برای دبیر کلی سندیکای بیمه گران آمد

پس از «کریمی»، «پیرمؤذن» هم برای دبیر کلی سندیکای بیمه گران آمد

با نزدیک شدن به زمان برگزاری انتخابات دبیرکلی سندیکای بیمه گران ایران -که به گفته دبیرکل کنونی، پیش از پایان نیمه اول سال خواهد بود- نام افراد جدیدی به عنوان کاندیدای این انتخابات مطرح شده است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری خرد و کلان، پس از مطرح شدن نام ابوذر ندیمی نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی و سید محمد کریمی رئیس کل پیشین بیمه مرکزی، اکنون نام کمال الدین پیرمؤذن هم برای تصدی این سمت عنوان شده است.

کمال‌الدین پیرمؤذن نماینده اصلاح طلب دوره نهم مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی از حوزهٔ انتخابیهٔ اردبیل، نمین، نیر و سرعین در استان اردبیل بود.

او اکنون عضو هیات مدیره صندوق بازنشستگی کشوری است. آن طور که این صندوق به منظور شفاف سازی اعلام کرد، وی دارای مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد با ارزش استخدامی در رشته مدیریت دولتی از مرکز آموزش مدیریت دولتی است.

صندوق بازنشستگی کشوری همچنین متوسط خالص دریافتی ماهانه او را ۱۸۲ میلیون و ۸۳۸ هزار ریال اعلام کرد. این تقریبا همان رقمی است که دبیرکل کنونی سندیکای بیمه گران ایران دریافت می کند؛ چیزی حدود دو برابر دریافتی دبیرکل پیشین!

پیرمؤذن در گفت و گو با خبرنگار ما با تایید تمایلش به کاندیداتوری برای انتخاب به عنوان دبیرکل جدید، گفت: من به صنعت بیمه علاقه دارم و می خواهم با استفاده از ارتباطاتی که در حوزه مجلس و دولت دارم، به ارتقای این صنعت کمک کنم.

وی با بیان این که صنعت بیمه بسیار تاثیرگذار است، ادامه داد: در حال تحقیق و مطالعه هستم که چگونه می توانم در سندیکای بیمه گران ایران موثر باشم.

پیرمؤذن در پاسخ به این سوال که اولویت های شما برای طرح در دوره تصدی احتمالی دبیرکلی سندیکا چیست، گفت: موضوع تشتت در نرخ گذاری بیمه های تکمیل درمان از مهمترین مسائلی است که پیگیر آن خواهم بود.

سید محمد کریمی دیگر فرد مطرح شده برای تصدی این سمت نیز به خبرنگار ما اعلام کرد که هنوز برنامه مدونی برای مشارکت در این انتخابات ندارد.

وی با بیان این که هنوز شرایط مشارکت در این انتخابات اعلام نشده است، گفت: از مدتی پیش برخی دوستان اعلام کردند که من می توانم در جایگاه دبیرکلی سندیکا کمک حال صنعت بیمه باشم و خودم نیز تمایل دارم، اما هنوز شکل و شمایل برگزاری انتخابات مشخص نشده و بنابراین نمی توان نظر قطعی در این باره را اعلام کرد.

همچنین پیش از این نام ابوذر ندیمی، به عنوان کاندیدا برای این سمت مطرح شده بود، اما پس از انتصاب او به عنوان مدیرعامل شرکت فولاد غرب آسیا ظاهرا نامش از فهرست کاندیداها کنار رفته بود. با این حال اخبار رسیده حاکی از این است که ندیمی برنامه ای را برای شرکت در انتخابات سندیکای بیمه گران در دست تهیه دارد.

* کد خبر: 10802

این را نیز بررسی کنید

بیمه گران خارجی از ایران رفته اند

تازه ترین فهرست دفاتر ارتباطی مؤسسات بیمه و مؤسسات کارگزاری بیمه خارجی دارای پروانه فعالیت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *