شنبه , ۹ بهمن ۱۴۰۰
خانه » ویژه » وزارت دادگستری: انتشار فیش‌های حقوقی جرم نیست

وزارت دادگستری: انتشار فیش‌های حقوقی جرم نیست

انتشار فیش حقوقی افراد جرم است؟ این سوالی است که برای بسیاری از خبرنگاران مطرح است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری خرد و کلان، پس از اقدام مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری در انتشار میزان حقوق و مزایای دریافتی مدیران زیرمجموعه این نهاد، بار دیگر سوالی مطرح شد مبنی بر این که «آیا افشای فیش حقوقی یا میزان حقوق و مزایای دریافتی افراد، جرم است؟ رسانه می تواند این موضوع را افشا کند؟»

خبرنگار ما این موضوع را از طریق سامانه انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات سامانه انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات با وزارت دادگستری در میان گذاشت.

متن سوال و پاسخ دریافتی به این شرح است:

 

سوال:

با سلام. همان طور که مستحضرید پیش از این برخی رسانه ها به انتشار فیش حقوقی افراد شاغل در سازمان های دولتی اقدام کرده اند. به تازگی نیز مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشور فیش حقوقی و میزان حقوق و مزایای اعضای هیات مدیره آن نهاد را منتشر کرده است.

سوال این است که آیا رسانه ها از نظر قانونی می توانند فیش حقوقی کارکنان نهادهای دولتی یا خصوصی را منتشر کنند؟ آیا فیش حقوقی، سندی محرمانه و انتشار آن جرم است یا خیر؟

 

پاسخ:

با سلام و احترام

پاسخ سخنگوی وقت دستگاه قضا در تاریخ ۳۰ خرداد ۱۳۹۵ عیناً ارسال می گردد.

اژه ای در پاسخ به سئوالی مبنی بر اینکه ایا انتشار فیش های حقوقی جرم است گفت: انتشار فیش‌های حقوقی جرم نیست، اما اگر به حیثیت افراد و خانواده‌شان لطمه وارد کند صحیح نیست.

 

* کد خبر: 10751

این را نیز بررسی کنید

اختصاصی/سهم شرکت های بیمه از تامین مالی سریال «پلاک ۱۳» + سند

خبرنگار پایگاه خبری خرد و کلان به سندی دست یافته که سهم شرکت های بیمه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *