چهارشنبه , ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۱
خانه » ویژه » معمای «تحسیری» – «دلفراز» حل می شود؟

معمای «تحسیری» – «دلفراز» حل می شود؟

با رفتن سید محمد بطحایی از وزارت آموزش و پرورش، تغییراتی که قرار بود در سطوح مدیریتی شرکت بیمه معلم اعمال شود، در هاله ای از ابهام قرار گرفته است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری خرد و کلان، اوایل اردیبهشت ماه سال جاری بود که خبر رسید تغییرات قابل توجهی در شرکت بیمه معلم در راه است. آن طور که رئیس هیات مدیره این شرکت به خبرنگار ما اطلاع داده بود، در آن زمان قرار بود «اسماعیل دلفراز» در هیات مدیره شرکت بیمه معلم، جایگزین «محمد ابراهیم تحسیری» شود.

به گفته غلامرضا حیدری کرد زنگنه، این تصمیم قرار بود به این شکل عملیاتی شود که «دلفراز» عضو هیات مدیره شده و «تحسیری» از عضویت در هیات مدیره کنار برود؛ بنابراین، مهره چینی وزارت آموزش و پروش در این شرکت قرار بود در آن مقطع تنها صندلی مدیرعاملی را به تحسیری بسپارد.

موضوع آن قدر جدی بود که حتی صندوق ذخیره فرهنگیان نام دلفراز را در فهرست اعضای هیات مدیره شرکت های تابعه اش آورده بود. این تغییرات حتی تا حذف نام «تحسیری» از اعضای هیات مدیره نیز پیش رفته و تنها به گنجاندن عنوان «مدیرعامل» جلوی اسم او بسنده شده بود.

«اسماعیل دلفراز» پیش از این به عنوان مشاور سید محمد بطحایی وزیر آموزش و پروش فعالیت می کرد. او البته پیشتر مدیرعامل شرکت بیمه سرمد بود.

گرچه پرونده «دلفراز» برای بررسی صلاحیت به بیمه مرکزی ارسال شده بود، اما او در شرکت بیمه معلم حاضر بود. آخرین اطلاعات دریافتی حاکی از این است که «دلفراز» تا هفته گذشته (اواخر خرداد ماه و اوایل تیر ماه) نیز در این شرکت حاضر شده و حتی در جلسه هیات مدیره نیز شرکت کرده است، اما با رفتن بطحایی از وزارت آموزش و پرورش، ظاهرا تغییرات در شرکت بیمه معلم نیز با چالش رو به رو شده است.

آن طور که کرد زنگنه اخیرا به خبرنگار ما گفته، موضوع پیوستن «دلفراز» به بیمه معلم ظاهرا منتفی شده است. او البته به دلایل این موضوع اشاره نکرده، اما به نظر می رسد موضوع بی ارتباط با استعفای وزیر آموزش و پرورش نیست.

با این حال گویا همه چیز به برگزاری مجمع شرکت مرتبط است. برخی اخبار از تمایل تحسیری به واگذاری صندلی مدیرعاملی حکایت دارد، اما گروهی دیگر معتقدند او همچنان به فعالیت خود ادامه خواهد داد.

* کد خبر: 10730

این را نیز بررسی کنید

تخفیف حق بیمه شخص ثالث بابت آثار کرونا بر کاهش خسارت جانی سال قبل بود

حق بیمه شخص ثالث سال ۱۴۰۱ با اعمال تخفیف ۴ درصدی کرونا اعلام شده است. …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *