چهارشنبه , ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۱
خانه » ویژه » انعکاس بلاتکلیفی دبیرکل سندیکای بیمه گران در گزارش حسابرس + سند

انعکاس بلاتکلیفی دبیرکل سندیکای بیمه گران در گزارش حسابرس + سند

صورت های مالی سندیکای بیمه گران ایران حاکی از این است که حسابرس مستقل و بازرس، تعیین تکلیف دبیرکل سندیکا پس از پایان دوره دو ساله تصدی این سمت توسط سید محمد علیپور را با توجه به الزامات قانونی خواستار شده است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری خرد و کلان، آن طور که صورت های مالی این نهاد منتهی به ۲۹ اسفند ۱۳۹۷ مصوب ۱۸ خرداد ۱۳۹۸ نشان می دهد، موضوع بلاتکلیفی سمت دبیرکل پس از اتمام دوره قانونی آن در «مواد عدم رعایت مفاد اساسنامه» درج شده است.

حسابرس مستقل و بازرس در گزارش خود نوشته است: مدت تصدی سمت دبیرکل سندیکا نباید بیش از دو سال از تاریخ انتصاب باشد. با توجه به انقضای مدت تصدی دبیرکل (فعلی) در تاریخ ۱۶ / ۱۲ / ۱۳۹۷، تجدید مدت یا انتخاب دبیرکل ضروری است.

این گزاره، به ماده ۱۴ اساسنامه سندیکای بیمه گران ایران ارجاع دارد. آن ماده می گوید: شورای عمومی یکی از افراد صاحب نظر در امور بیمه ای با سابقۀ مدیریتی را برای مدت دو سال به سمت دبیرکل سندیکا انتخاب خواهد نمود و انتخاب مجدد وی بلامانع است.

با وجود گذشت بیش از سه ماه و نیم از پایان دوره قانونی تصدی این سمت توسط محمد علیپور، وی نه تنها انتخابات برای تعیین تکلیف دبیرکل را برگزار نکرده، بلکه آن را به اصلاح اساسنامه موکول کرده است. این در حالی است که  منطقا نمی توان در حالی که اساسنامه موجود جریان دارد، برگزاری انتخابات را آن هم پس از اتمام دوره قانونی دبیرکلی، به زمان اجرای اساسنامه جدید موکول کرد.

همچنین با وجود عدم برگزاری انتخابات، در جلسات شورای عمومی سندیکا نیز درباره ادامه تصدی این سمت توسط دبیرکل کنونی، رای گیری رسمی از اعضا صورت نگرفته است.

« عدم رعایت مفاد اساسنامه» در حالی در صورت های مالی این نهاد توسط حسابرس درج شده که بر اساس ماده ۱۵ اساسنامه سندیکا، یکی از وظایف دبیرکل، این است که این نهاد را در حدود وظایف مقرر به موجب این اساسنامه و در چارچوب بودجه سالانه و مقرراتی که به تصویب به شورای عمومی می رسد اداره کند.

* کد خبر: 10636

این را نیز بررسی کنید

تخفیف حق بیمه شخص ثالث بابت آثار کرونا بر کاهش خسارت جانی سال قبل بود

حق بیمه شخص ثالث سال ۱۴۰۱ با اعمال تخفیف ۴ درصدی کرونا اعلام شده است. …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *