چهارشنبه , ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۱
خانه » ویژه » بیمه «تعاون» علیه «سایپا» اقامه دعوی کرد

بیمه «تعاون» علیه «سایپا» اقامه دعوی کرد

مدیرعامل شرکت بیمه تعاون با اعلام این که گروه خودروسازی سایپا ۱۶۵ میلیارد تومان بابت حق بیمه شخص ثالث به این شرکت بدهکار است، گفت که بیمه تعاون برای وصول این طلب نسبت به سایپا طرح دعوی کرده است.

یونس مظلومی در پاسخ به خبرنگار پایگاه خبری خرد و کلان با بیان این که شرکت بیمه تعاون در سال ۱۳۹۷ با گروه خودروسازی سایپا برای صدور بیمه نامه شخص ثالث قرارداد داشته است، افزود: طبق قرارداد، خودروساز متعهد بوده حق بیمه را در مدت مشخص پرداخت کند، اما از این کار سر باز زده است.

به گفته وی، سایپا در زمان فروش خودرو، حق بیمه را به صورت نقدی از خریداران دریافت کرده و بر اساس منطق، اصول کسب و کار، قرارداد و تعهد، باید این حق بیمه دریافتی را به شرکت بیمه تعاون پرداخت می کرده است، اما این کار انجام نشده است.

مظلومی با اشاره به این که شرکت بیمه تعاون پس از عدم وصول این میزان از حق بیمه، صدور بیمه نامه شخص ثالث برای این گروه خودروسازی را متوقف کرده است، ادامه داد: سایپا متاسفانه فقط به ما بدهکار نیست و در هر مقطع زمانی با یک شرکت بیمه قرارداد داشته، به طوری که گفته می شود بدهی او به بیمه گران رقمی حدود یک هزار میلیارد تومان است.

او همچنین خبر داد که پس از درگیری حدود ۱۲ شرکت با این مشکل، در سندیکای بیمه گران توافق شد که شرکت های بیمه از خودروساز بخواهند تا تعیین تکلیف حق بیمه های معوقه، صدور بیمه نامه متوقف شود، اما یکی دو تا شرکت بیمه دوباره بیمه نامه صادر کردند.

مدیرعامل بیمه تعاون با اعلام این که شرکت تحت مدیریتش از محل بیمه نامه های صادره برای خودروهای سایپا، بدون وصول حق بیمه، خسارت و سهم قانونی سایر نهادها پرداخت شده است، اظهار کرد: امیدواریم با کمک بیمه مرکزی بتوانیم حقوق معوقه خود را دریافت کنیم.

مظلومی همچنین تاکید کرد که علیه این گروه خودروسازی به دلیل نپرداخت حق بیمه شخص ثالث، طرح دعوا شده است.

* کد خبر: 10522

این را نیز بررسی کنید

تخفیف حق بیمه شخص ثالث بابت آثار کرونا بر کاهش خسارت جانی سال قبل بود

حق بیمه شخص ثالث سال ۱۴۰۱ با اعمال تخفیف ۴ درصدی کرونا اعلام شده است. …

۲ دیدگاه ها

  1. ماشالله همه از خودروسازها طلب کار هستند. معلوم نیست توشون چه خبره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *