چهارشنبه , ۲ تیر ۱۴۰۰
خانه » بیمه » تصویب سود ۲۸۰ ریال به ازای هر سهم در مجمع عمومی عادی سالیانه بیمه “ما”

تصویب سود ۲۸۰ ریال به ازای هر سهم در مجمع عمومی عادی سالیانه بیمه “ما”

مجمع عمومی عادی سالیانه بیمه “ما” با حضور اکثریت سهامداران درروز ۱۱ خرداد ماه برگزار و صورت های مالی منتهی به ۲۹ اسفند ۹۷ این شرکت به تصویب رسید.

به گزارش پایگاه خبری خرد و کلان، مجمع عمومی این شرکت۱۱ خرداد ماه برگزار و صورت های مالی سال ۹۷ به تصویب رسید. بر اساس صورت های مالی سود خالص پس از کسر مالیات شرکت، مبلغ ۶۵۹,۷۶۴ میلیون ریال می باشد.

در ابتدا دکتر ابراهیم پور رئیس مجمع، ضمن خیر مقدم به حضار و شرح مختصری از فعالیت های زیربنایی و اساسی بیمه “ما” در سال ۹۷ افزود : عملکرد بیمه “ما” در سال گذشته رضایتبخش بوده و برنامه های راهبردی شرکت در مسیر رشد وتعالی در حرکت است و به سمت توسعه پایدار سوق پیدا کرده است.

در ادامه حجت بهاری فر مدیرعامل شرکت ضمن خیر مقدم به سهامداران محترم و دکتر ابراهیم پور مدیرعامل و عضو هیات مدیره گروه مالی ملت و ناظرین و قرائت پیام هیات مدیره به شرح گزارشی از عملکرد و دستاوردهای شرکت در سال ۱۳۹۷ پرداخت و ضمن بیان خلاصه ای از اطلاعات مالی شرکت افزایش ۶۹ درصدی سود خالص شرکت نسبت به سال گذشته را اعلام کرد.

بهاری فر ضمن تشکر از حمایت های سهامداران گرامی، همراهی اعضای محترم هیات مدیره، اعتماد بیمه گذاران معزز، تلاش های بی وقفه و ارزشمند شبکه فروش در توسعه فعالیت ها و پرسنل دلسوز و پرتلاش در خصوص فعالیت‌های انجام شده در سال ۱۳۹۷ گفت: شرکت بیمه “ما” در سال ۹۷ با اتخاذ تدابیر هوشمندانه و انجام برنامه ریزی های دقیق و تبیین استراتژی های مناسب برای بخش سودآور و کم ریسک بازار بیمه ، علاوه بر رشد پرتفوی در راستای بهبود کیفیت خود و جلب رضایت هر چه بیشتر ذینفعان گام برداشت.

وی خاطر نشان کرد: شرکت بیمه “ما” با ۴۴ شعبه و باجه و بیش از ۲۲۰۰ نماینده و کارگزار در طی ۸ سال فعالیت خود و با تکیه بر دانش فنی و خلاقیت نیروی کار جوان و با تجربه و نمایندگان آیین نامه ۷۵ و ۹۶ شبکه فروش خود به موفقیت چشم گیری در صنعت بیمه دست یافته است .

بهاری فر افزود: بر اساس آمار ارائه شده از سوی بیمه مرکزی ، بیمه “ما” امسال نیز به روال سنوات گذشته دارای بالاترین سطح توانگری بوده و در جمع شفاف ترین شرکت های بیمه ای بر اساس رتبه بندی شرکت های بورسی قرار گرفت. در هشتمین سال فعالیت ، سومین شرکت بیمه ای در EPS و دومین شرکت در DPS در میان شرکت های بیمه ای در مقایسه با عملکرد سال گذشته بود. بیمه “ما” به عنوان یک بیمه گر پیشتاز و سرآمد مصمم است تا همگام با گسترش فرهنگ آینده نگری در جامعه به نحوی خدمات خود را به مشتریان عرضه نمایند که ضمن رعایت کلیه حقوق ذینفعان سایر افراد جامعه هم از منافع آن بهره مند شوند.برای رسیدن به این موفقیت، اقدام به تاسیس مرکز آینده پژوهی و استفاده از تجارب نخبگان در این زمینه کرد.

مدیرعامل بیمه “ما” با اشاره به رشد ۶۲ درصدی پورتفوی و افزایش ۴۷ درصدی پرداخت خسارت در سال ۱۳۹۷، اظهار داشت: شرکت بیمه “ما” در سال گذشته ، بیش از ۲,۹۶۰,۹۸۴ میلیون ریال خسارت به بیمه گذاران خود و زیان دیدگان پرداخت کرده است که بیانگر تسریع در رسیدگی به خسارت های اعلامی می باشد . همچنین ضریب خسارت شرکت در سال ۹۷ ، نسبت به سال ۹۶، ۶ واحد کاهش یافت که بیانگر کنترل ریسک و اخذ تصمیمات درست توسط مدیریت های فنی شرکت می باشد.

در ادامه گزارش بازرس قانونی شرکت در جمع سهامداران خوانده شد و در نهایت، مجمع صورت های مالی را مورد تصویب قرار داد و با تقسیم مبلغ ۲۸۰ ریال سود قابل تقسیم به ازای هر سهم موافقت کرد.

انتخاب حسابرس و بازرس قانونی و تعیین روزنامه کثیرالانتشار برای درج آگهی های بیمه “ما” بخش پایانی مجمع بود که براساس آن ، موسسه حسابرسی فاطر به عنوان حسابرس اصلی و بازرس قانونی و روزنامه دنیای اقتصاد به عنوان روزنامه کثیرالانتشار برای درج آگهی های بیمه “ما” تعیین شدند.

طبق صورت های مالی ارائه شده در مجمع ، حق بیمه صادره مبلغ ۷,۲۵۱,۷۹۲ میلیون ریال بوده که نسبت به این مبلغ در سال مالی ۹۶ با رشد ۶۲ درصدی همراه بود و سود خالص شرکت۶۵۹,۷۶۴ میلیون ریال اعلام شد که نسبت به سال مالی قبل، ۶۹ درصد افزایش یافت.

* کد خبر: 10497

این را نیز بررسی کنید

آغاز نخستین مسابقه بزرگ سخنرانی صنعت بیمه

نخستین مسابقه بزرگ سخنرانی صنعت بیمه (Insurtalk) با حمایت بیمه مرکزی و به همت شرکت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *