دوشنبه , ۱۱ مرداد ۱۴۰۰
خانه » ویژه » ۸٫۶ میلیارد تومان «تبلیغات»، صفر تومان «آموزش»؛ «معلم» حواسش هست؟!

۸٫۶ میلیارد تومان «تبلیغات»، صفر تومان «آموزش»؛ «معلم» حواسش هست؟!

صورت‌های مالی سال مالی منتهی به ۱۳۹۷/۱۲/۲۹ (حسابرسی نشده) شرکت بیمه معلم از افزایش ۳۴ درصدی هزینه های اداری و عمومی این شرکت در سال گذشته به نسبت سال قبل آن حکایت دارد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری خرد و کلان، این موضوع به خودی خود جذابیتی ندارد، اما دقت در ریز این افزایش هزینه اعداد جالبی را نمایان می کند.

به عنوان مثال بررسی ردیف هزینه های مربوط به «آموزش» آن هم در شرکتی که نام «معلم» را با خود یدک می کشد، جذاب است؛ آنجا که مشخص می شود کل هزینه این شرکت در این ردیف، نه تنها در سال ۱۳۹۷، بلکه در سال قبل آن هم «صفر» بوده است!

اما یکی از مهمترین ردیف های صورت های مالی این شرکت، به بخش جذاب و پر طرفدار «آگهی و تبلیغات» مربوط است. هزینه های این بخش در سال گذشته به نسبت سال قبل آن ۸۷ درصد رشد داشته است! رشدی که در هیچ یک از ردیف های دیگر هزینه ای این شرکت دیده نمی شود.

بیمه معلم در سال گذشته حدود ۸٫۶ میلیارد تومان برای آگهی و تبلیغات هزینه کرده است.

خوب است بدانید این شرکت در سال ۱۳۹۷ با رشدی ۳۲ درصدی، بیش از ۳٫۴ میلیارد تومان برای برگزاری سمینارها و مناسبت ها و با رشدی ۲۵ درصدی، بیش از ۱٫۵ میلیارد تومان برای پذیرایی و تشریفات پول پرداخته است.

علاوه بر پاداش ۵۰۰ میلیون تومانی هیات مدیره، ۹۲٫۴ میلیون تومان نیز حق حضور در جلسات به اعضای هیات مدیره پرداخت شده است. این شرایط در حالی است که شرکت بیمه معلم طی چهار سال منتهی به سال ۱۳۹۷، همواره در سطح توانگری دو باقی مانده است.

 

مروری بر نسبت های کلیدی و عملیاتی

آن گونه که در گزارش تفسیری مدیریت منتهی به ۲۹ اسفند ۹۷ این شرکت منتشر شده، وضعیت نسبت های کلیدی عملیاتی و مالی بیمه معلم نیز گاه تعریف چندانی ندارد. به عنوان مثال نسبت کل بدهی ها به کل دارایی های این شرکت طی یک روند صعودی از سال ۱۳۹۵ تا سال ۱۳۹۷، از ۸۵ درصد به ۸۹ درصد افزایش یافته است.

همچنین همزمان با کاهش نسبت دارایی های نقدی (موجودی نق و سرمایه گذاری کوتاه مدت) به کل دارایی های این شرکت از ۲۷ درصد در سال ۱۳۹۵ به ۲۰ درصد در سال گذشته، نسبت کل سرمایه گذاری ها به کل دارایی های آن نیز از ۲۵ درصد به ۱۶ درصد رسیده است.

همچنین گرچه نرخ رشد حق بیمه این شرکت در سال گذشته به نسبت سال قبل آن پنج درصد بیشتر شده، اما نرخ رشد خسارت آن با افزایش بیش از دو برابری از ۱۷ درصد به ۳۶ درصد رسیده است.

اما یکی از اعجاب انگیزترین بخش های عملکرد این شرکت در جدول مربوط به واحد حقوقی آن منعکس شده به طوری که نشان می دهد در شش ماهه نخست سال گذشته پرونده های حقوقی له شرکت ۱۷۹ فقره، اما پرونده های حقوقی علیه شرکت ۶۲۷ فقره بوده است.

اطلاعات بیشتر در این باره را می توانید در سامانه کدال اینجا و اینجا بخوانید.

* کد خبر: 10419

این را نیز بررسی کنید

اختصاصی/ ۱۷ کارگزار برخط قانونی از سوی بیمه مرکزی مشخص شدند

اسامی ۱۷ کارگزار رسمی برخط دارای مجوز یا در حال طی مراحل دریافت مجوز از …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *