شنبه , ۲۹ مرداد ۱۴۰۱
خانه » بیمه »  تجارت‌نو ۱۰۰ میلیارد ریال خسارت دیگر به‌ کمیته امداد پرداخت کرد

 تجارت‌نو ۱۰۰ میلیارد ریال خسارت دیگر به‌ کمیته امداد پرداخت کرد

در چهارمین مرحله پرداخت خسارت به مددجویان سیل زده کمیته امداد خمینی (ره)، یک فقره چک به مبلغ ۱۰۰ میلیارد ریال از سوی بیمه تجارت‌نو در وجه این نهاد صادر شد.

به گزارش پایگاه خبری خرد و کلان، در راستای جزئیات خسارت‌های پرداختی، رئیس شورای فنی بیمه تجارت‌نو با اشاره به اینکه درمیان شرکت‌های بیمه‌ای تاکنون این حجم خسارت پرداخت نشده و برای نخستین بار توسط مجموعه تجارت‌نو محقق شد، اظهارداشت: درچهار مرحله بیش از ۱۲۸میلیارد و ۹۲ میلیون ریال به کمیته امداد امام خمینی(ره) خسارت پرداخت شده که واریز مابقی در فواصل زمانی صورت خواهدگرفت.

سیدکاظم ملکوتی تعداد پرونده های بازدید شده خسارت را ۲۸ هزارواحدو بیشتر آنها را مربوط به موج دوم سیل اعلام کرده و افزود: خسارت‌ها برای ۲۳استان کشوربوده و در این بین تاکنون برای حدود ۴۰ هزار واحد مسکونی مددجویان امداد اعلام خسارت شده است.

وی اعلام رقم کل خسارت مورد تعهد بیمه تجارت‌نو را به دلیل کارشناسی دقیق‌تر موکول به روزهای آینده کرده و اظهارداشت: طبق قراردادهای اتکایی که بیمه تجارت‌نو با بیمه مرکزی و بیمه گران اتکایی دارد ۱۳ درصد از خسارت براساس آیین نامه ۷۶ به صورت اجبار نزد بیمه‌مرکزی پوشش بیمه اتکایی دارد و مابقی به شکل قراردادهای مازاد سرمایه و مازادخسارت با لیدری بیمه‌مرکزی تحت پوشش بیمه اتکایی قرارگرفته است.

شایان ذکر است؛ درجریان بازدیدهای میدانی، ارزیابی و پرداخت خسارات ناشی از سیل‌های اخیر، نیما نوراللهی مدیرعامل بیمه تجارت‌نو همواره تاکید داشته؛”با توجه به شرایط سخت به وجود آمده، تلاش تمامی پرسنل این است که خسارات مددجویان دراسرع وقت پرداخت شود. همانطورکه بارها گفته‌ایم تا پایان درکنارمددجویان آسیب دیده کمیته امداد امام خمینی(ره) ایستاده‌ایم.”

* کد خبر: 10296

این را نیز بررسی کنید

بیمه

رویکرد تعاملی قوه قضاییه و صنعت بیمه تقویت می شود

هدف بزرگ ما رفع مشکلات مردم و ارائه خدمات با ترک تشریفات زائد است که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *