چهارشنبه , ۱۳ مرداد ۱۴۰۰
خانه » ویژه » «الف.د» مدیرعاملی که از انتصاب و انتقال در داخل سازمانش محروم شد

«الف.د» مدیرعاملی که از انتصاب و انتقال در داخل سازمانش محروم شد

موضوع «استخدام های بی رویه» و «پرداخت های نامتعارف خارج از ضوابط» در یک شرکت بیمه طی دوره فعالیت «الف.د» مدیرعامل معزول آن، ابعاد تازه ای پیدا کرده است.

به گزارش پایگاه خبری خرد و کلان، پیش از این اسنادی منتشر شده بود که نشان می داد انحراف در بودجه و عدم رعایت تذکرهای هیات مدیره نسبت به این موضوع توسط مدیرعامل وقت این شرکت، چنان جدی شده بوده که هیات مدیره به عزل مدیرعامل تصمیم گرفته است.

اکنون اما سندی به دست آمده که نشان می دهد هیات مدیره پیش از عزل مدیرعامل وقت این شرکت بیمه، بررسی موضوع را به کمیته ای محول کرده بوده است.

در صورت جلسه هیات مدیره این شرکت به تاریخ ۱۷ بهمن ۱۳۹۶ درباره «تخلفات صورت پذیرفته و مشکلات پیش آمده و شرایط نامناسب استخدام و انتصابات بدون رعایت آیین نامه های استخدامی و طبقه بندی مشاغل و قوانین و مقررات و دستورالعمل های بیمه مرکزی» تذکر داده شده است.

هیات مدیره به منظور بررسی این موارد کمیته ای متشکل از رئیس هیات مدیره، مدیر منابع انسانی و نماینده مدیرعامل تشکیل داده و خواسته که نتیجه بررسی ها طی ۱۵ روز گزارش شود.

نکته مهم تر این که هیات مدیره تا زمان تصمیم نهایی در این زمینه، هر گونه استخدام، تعدیل، جابه جایی، اخراج و انتصاب در کلیه سطوح سازمانی و ارتقای شغلی توسط مدیرعامل را ممنوع کرده بود. واکنش دیگر اعضای هیات مدیره به وضعیت افراد استخدام شده در شرکت، تاکید بر لزوم جابه جایی و اصلاح ترکیب نیروی انسانی بوده است.

* کد خبر: 10291

این را نیز بررسی کنید

اختصاصی/ ۱۷ کارگزار برخط قانونی از سوی بیمه مرکزی مشخص شدند

اسامی ۱۷ کارگزار رسمی برخط دارای مجوز یا در حال طی مراحل دریافت مجوز از …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *