جمعه , ۱۶ خرداد ۱۳۹۹
خانه » ویژه » اطلاعات بیمه گزاران محرمانه نمی ماند؟! + سند

اطلاعات بیمه گزاران محرمانه نمی ماند؟! + سند

گزارش ها حاکی از این است که اطلاعات مالکان خودروهای صفرکیلومتر، ظاهرا توسط برخی کارگزاران در اختیار افراد ثالث قرار می گیرد.

یکی از مخاطبان پایگاه خبری خرد و کلان اعلام کرده که در نزدیکی زمان انقضای بیمه نامه شخص ثالث خودروی او -که به صورت خودکار هنگام خرید آن به صورت صفرکیلومتر از سوی بیمه گر طرف قرارداد با خودروساز صادر شده بوده است- دو پیامک با موضوع انقضای بیمه نامه به او ارسال شده است.

یکی از پیامک ها مربوط به شرکتی بوده که بیمه نامه جاری توسط او صادر شده و این یک روال معمول در میان بیمه گران است، اما پیامک دوم مربوط به شخصی -احتمالا حقوقی- بود که ادعا می کرد نمایند یک شرکت بیمه دیگر است.

او با طرح این سوال که «چرا باید شماره تماس و اطلاعات خودروی من در اختیار نماینده شرکت دیگری غیر از شرکت صادرکننده بیمه نامه قرار بگیرد؟» گفت: نماینده شرکت دوم، نرخ های کمتری نسبت به شرکت نخست ارائه می داد و این اغواکننده بود، در حالی که مشخص نبود واقعا شخص تماس گیرنده، نماینده شرکت بیمه هست یا خیر.

وی با تاکید بر این که «قاعدتا اطلاعات بیمه گزاران باید محرمانه باشد»، افزود: از کجا معلوم است که علاوه بر شماره تماس، سایر اطلاعات مانند آدرس، شماره تلفن منزل و اطلاعات هویتی ما هم در اختیار شرکت ثالث نیست؟ از کجا معلوم که این اطلاعات در اختیار چندین شرکت دیگر نباشد؟!

به گفته این مخاطب، پیامک ارسالی از سوی شرکت بیمه گر با سرشماره رسمی همان شرکت ارسال شده، اما پیامک دوم با سرشماره ای خصوصی است و نمی توان اصالت آن را سنجید.

وی اظهار کرد: اطلاعات تماس و خودروی من در اختیار دو نفر بوده است. اول، همان کارگزاری که برای خودروی صفر کیلومتر بیمه نامه صادر کرده و دوم، شرکتی که بیمه نامه را صادر کرده است. منطقی نیست که شرکت بیمه گر، اطلاعات من را در اختیار شرکت دیگری قرار داده باشد، بنابراین می توان به واسطه ای که در ابتدا بیمه نامه را برای خودروی صفرکیلومتر دلالی کرده، شک کرد.

 

پیامک ارسالی از سوی نماینده ادعایی (راست) – پیامک ارسالی از سوی بیمه گر اولیه (چپ)

* کد خبر: 10254

این را نیز بررسی کنید

مفید امینی

سوالاتی که «مفید امینی» به آنها پاسخ نداد

حمید رضا نصیری نژاد – پایگاه خبری خرد و کلان معاون نظارت بیمه مرکزی به …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *