دوشنبه , ۲۹ شهریور ۱۴۰۰
خانه » بیمه » نوراللهی دریافت دلار ۴۲۰۰ تومانی را تایید کرد

نوراللهی دریافت دلار ۴۲۰۰ تومانی را تایید کرد

مدیرعامل شرکت بیمه تجارت نو تایید کرد که اعداد اعلام شده از سوی بانک مرکزی مبنی بر تخصیص ارز نیمایی و دلار ۴۲۰۰ تومانی به این شرکت صحت دارد.

نیما نوراللهی در نشست خبری خود در فاینکس ۲۰۱۹ در پاسخ به سوال خبرنگار پایگاه خبری خرد و کلان مبنی بر این که آیا اعداد اعلام شده در اطلاعیه بانک مرکزی مبنی بر تخصیص دلار ۴۲۰۰ تومانی و ارز نیمایی به این شرکت را تایید می کند یا خیر، گفت: بله! آنچه توسط بانک مرکزی اعلام شده صحیح است.

وی افزود: البته این ارقام به شرکت بیمه تجارت نو به صورت مستقیم پرداخت نشده، بلکه بابت قراردادهای اتکایی که ارزبری داشته به طرف های قرارداد پرداخت شده است.

او ادامه داد: در دوره ای، بانک مرکزی به شرکت های بیمه نیز دلار ۴۲۰۰ تومانی پرداخت می کرد و شرکت ما نیز از آن استفاده کرد، اما پس از آن فقط ارز نیمایی به شرکت ها تعلق گرفت.

پیش از این برخی فعالان صنعت بیمه، با وجود اطلاعیه بانک مرکزی درباره تخصیص دلار ۴۲۰۰ تومانی به شرکت ها، در این باره تشکیک و اعلام کرده بودند کسی تا کنون نتوانسته ارز را با این رقم از بانک مرکزی دریافت کند.

مدیرعامل شرکت بیمه تجارت نو در ادامه پرداخت خسارت کامل و به موقع را از مهم ترین اولویت های شرکت دانست و گفت: این کار، اعتلای صنعت بیمه را به دنبال دارد و اعتماد جامعه را به این صنعت افزایش می دهد.

وی با اشاره به افزایش سرمایه این شرکت در اسفند ماه سال گذشته، تاکید کرد که گام بعدی شرکت، رسیدن به سرمایه ۲۵۰ میلیارد تومانی است.

او همچنین با بیان این که صنعت بیمه دارای حاشیه سود عملیاتی پایین است، ادامه داد: بازنگری در آیین‌نامه سرمایه‌گذاری می تواند سرمایه‌گذاران را به حضور در این صنعت ترغیب کند.

به گفته نوراللهی، پرتفوی این شرکت در پایان سال ۹۶ حدود ۹۸ میلیارد تومان بوده که این رقم در پایان سال ۹۷ به بیش از ۲۵۰ میلیارد تومان رسیده است. همچنین، سهم بازار شرکت نسبت به پایان سال ۹۶ دو برابر شده است.

ملکوتی، معاون فنی بیمه های اموال بیمه تجارت نو نیز در این نشست خبری با اشاره به این که حدود ۳۲ هزار واحد مسکونی در جریان سیل اخیر به این شرکت اعلام خسارت کرده اند، گفت: حدود ۲۲ هزار واحد مسکونی ارزیابی خسارت شده‌اند و خسارت آنها حدود ۲۲ میلیارد تومان برآورد شده که بیش از پنج میلیارد تومان آن پرداخت شده است.

* کد خبر: 10224

این را نیز بررسی کنید

خرید بیمه آتش سوزی باید اجباری شود

معاون فنی شرکت بیمه آسماری نگران این است که راه اندازی صندوق بیمه همگانی حوادث …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *