دوشنبه , ۲۹ شهریور ۱۴۰۰
خانه » بیمه » آغاز پرداخت خسارت سیل زدگان گنبد توسط بیمه آرمان، به زودی

آغاز پرداخت خسارت سیل زدگان گنبد توسط بیمه آرمان، به زودی

مدیرعامل شرکت بیمه آرمان با اعلام این که ۳۲ هزار واحد مسکونی در شهر گنبد تحت پوشش بیمه آتش سوزی این شرکت با پوشش سیل بوده اند، گفت: تا کنون سه هزار واحد مسکونی در این بخش به ما اعلام خسارت کرده اند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری خرد و کلان، کامبیز پیکارجو امروز در نشستی خبری با بیان این که پوشش هر بیمه نامه صادر شده در این شهر ۱۰ میلیون تومان برای بنا و شش میلیون تومان برای اثاثیه بوده است، اظهار کرد: حق بیمه دریافتی از این بخش ۱۰۰ میلیون تومان بوده که کامل وصول شده است.

وی با اشاره به این که ارزیابی های اولیه نشان می دهد خسارت وارده به بیمه گزاران شرکت بیمه آرمان در این شهر بین ۱۴ تا ۱۵ میلیارد تومان است، ادامه داد: با توجه به قراداد اتکایی مناسبی که برای این بیمه نامه ها وجود دارد، سهم بیمه آرمان از این میزان خسارت حدود دو میلیارد تومان و مابقی بر عهده بیمه گران اتکایی است.

پیکارجو به استقرار ارزیابان خسارت این شرکت در روزهای اولیه پس از وقوع حادثه در گنبد اشاره و خاطرنشان کرد: این اقدام باعث تسریع در روند ارزیابی خسارت شد و امیدواریم به زودی روند پرداخت خسارت نیز آغاز شود.

به گفته او، تا زمان خالی نشدن سیلاب از منازل مسکونی و قطعی نشدن ارزیابی ها، نمی توان خسارت قطعی وارد شده را مشخص کرد.

مدیرعامل شرکت بیمه آرمان همچنین اعلام کرد که در سایر شهرهای کشور، خسارت قابل توجهی به بیمه گزاران این شرکت وارد نشده و به فراخور نوع حادثه، آن خسارت ها نیز پرداخت خواهد شد.

پیکارجو همچنین از برنامه ریزی تحول گرایانه در این شرکت خبر داد و با بیان این که استراتژی فروش و نیز نحوه فروش در این شرکت تغییر خواهد کرد، گفت: حادثه فاجعه آمیز اخیر نشان داد که در نرخ بیمه نامه های دارای پوشش بلایای طبیعی باید تجدید نظر شود.

وی افزود: درسی که از حادثه اخیر گرفتیم مشخص کرد که داشتن بیمه نامه اتکایی خوب به همراه ارزیابی درست خسارت می تواند شرکت های بیمه را از خطر دور کند.

مدیرعامل شرکت بیمه آرمان همچنین اعلام کرد که با برنامه ریزی انجام شده، امیدوار است زیان انباشته ۴۰ میلیارد تومانی این شرکت طی سه سال مستهلک شود.

 

* کد خبر: 10083

این را نیز بررسی کنید

خرید بیمه آتش سوزی باید اجباری شود

معاون فنی شرکت بیمه آسماری نگران این است که راه اندازی صندوق بیمه همگانی حوادث …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *