یکشنبه , ۴ مهر ۱۴۰۰
خانه » ویژه » ستون «اندوخته پیش بینی شده» به جداول بیمه عمر بازگشت

ستون «اندوخته پیش بینی شده» به جداول بیمه عمر بازگشت

حمید رضا نصیری نژاد

با وجود تاکید بیمه مرکزی بر «لزوم حذف ستون های ارزش بازخریدی و ذخیره ریاضی بیمه نامه های عمر با نرخ های پیش بینی بالاتر از نرخ های سود فنی مصوب»، برخی شرکت های بیمه این ستون ها را دست کم هنگام ارائه پیشنهاد به مشتریان همچنان نگه داشته اند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری خرد و کلان، سه سال پیش بیمه مرکزی به شرکت های بیمه ابلاغ کرد که ستون های پیش بینی ارزش بازخریدی و ذخیره ریاضی بیمه نامه های عمر را حذف کرده و تنها ارزش بازخریدی با نرخ مصوب را در این جداول بگنجانند.

مدتی این دستورالعمل اجرایی شد، اما اکنون دست کم هنگام استعلام نرخ توسط مشتریان، ستون پیش بینی توسط برخی شرکت ها ارائه می شود.

این ستون اغلب با عناوینی جایگزین به جای عبارت پیش بینی درج می شود که یکی از آنها عبارت «اندوخته با احتساب سود مشارکت سال های پیش» است.

نمایندگان فروش بیمه عمر، پیش از این با استفاده از اعداد پیش بینی شده با نرخ های غیرواقعی در جدول فروش، تلاش می کردند مشتریان بیشتری جذب کنند. با این حال بیمه مرکزی به استناد آیین نامه حمایت از حقوق بیمه گزاران، بیمه شدگان و صاحبان حقوق آنها به موضوع ورود و این کار را ممنوع کرده بود.

باید منتظر بود و دید معاونت نظارت بیمه مرکزی در قبال روند جدیدی که شرکت ها در پیش گرفته اند، چه اقدامی انجام می دهد.

راه سوء استفاده فروشندگان بیمه عمر بسته شد

* کد خبر: 9838

این را نیز بررسی کنید

«جباری» بیمه رازی را متحول کرد

بیش از شش ماه از حضور علی جباری در شرکت بیمه رازی می گذرد و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *