شنبه , ۹ بهمن ۱۴۰۰
خانه » بیمه » چشم انداز روشن صنعت بیمه در سال آینده

چشم انداز روشن صنعت بیمه در سال آینده

مدیر کل روابط عمومی بیمه مرکزی هدف اصلی برگزاری نمایشگاه بورس، بانک و بیمه را معرفی دستاوردها و ارائه خدمات سه صنعت اصلی اقتصاد کشور به جامعه دانست و گفت: نمایشگاه دوازدهم بورس، بانک و بیمه فرصتی برای دست اندرکاران صنعت بیمه است تا دستاوردهای خود را به جامعه معرفی کنند.

به گزارش پایگاه خبری خرد و کلان، مصطفی زندی افزود: دوازدهمین نمایشگاه بورس، بانک و بیمه که از دوم تا پنجم اردیبهشت ماه سال آینده برگزار می شود یکی از مهمترین رویداد های مهم اقتصادی کشور است.

مصطفی زندی ضمن تاکید بر اهمیت برگزاری دوازدهمین نمایشگاه بین المللی بورس، بانک و بیمه ابراز امیدواری کرد فاینکس ۲۰۱۹ مانند سال‌های گذشته پربار باشد و بازدهی مناسبی برای هر سه حوزه، خصوصا بیمه ایجاد کند.

مدیرکل روابط عمومی بیمه مرکزی با بیان اینکه، صنعت بیمه جدیدترین خدمات و دستاوردهای خود را در این نمایشگاه عرضه خواهد کرد، افزود: در سال های اخیر صنعت بیمه تحولات فراوانی در سطوح داخلی و جهانی داشته و سیر شتابان تحولات صنعت بیمه ایجاب می کند که فعالان این صنعت در فواصل زمانی کوتاه به بررسی وضعیت موجود و افق پیش روی کسب وکار خود بپردازند و نمایشگاه بستر لازم برای این امر را فراهم می‌کند.

وی ادامه داد: در نمایشگاه پیش رو به صورت منسجم و با مشارکت حداکثری شرکت های بیمه حضور داریم و یکی از برنامه های مهم ما ارایه تخفیف های ویژه بیمه به مخاطبین فاینکس دوازدهم است. برنامه های آموزشی به مراجعین نیز در دستور کار قرار گرفته و مدیران و کارشناسان بیمه ای کشور پاسخگوی سوالات بازدیدکنندگان هستند.

مدیرکل روابط عمومی بیمه مرکزی با تاکید بر حضور موثر صنعت بیمه در نمایشگاه دوازدهم، خاطرنشان کرد: یکی از نیازهای امروز بازار مالی کشور ارتباط بهینه و هم افزایی بین بازیگران این بازار است. امیدواریم با تمهیداتی که اندیشیده شده، برگزاری این نمایشگاه به ارتباط بهینه و هم افزایی منتهی شود.

وی با اشاره به دستاوردها و خدمات صنعت بیمه در سال جاری عنوان کرد: امسال ۱۱ هزار میلیارد تومان خسارت بیمه شخص ثالث پرداخت شد. رشته های بیمه ای متنوعی در سال جاری از سوی شرکت ها مانند بیمه های زندگی ارایه شد و امیدواریم آحاد جامعه به موضوع بیمه توجه بیستری داشته باشند. کشور ما جزو ۱۰ کشور حادثه خیز جهان است بنابراین توصیه ما به مردم این است که حتما از بیمه استفاده کنند تا از تبعات حوادث مصون بمانند.

مصطفی زندی با تاکید بر بعد بین المللی این نمایشگاه گفت: ضریب نفوذ بیمه طی چند سال اخیر افزایش پیدا کرده و این سیر صعودی خواهد بود. در بحث توسعه صنعت بیمه، بیمه مرکزی سیاست های توسعه محور را در نظر دارد و با شرایط فعلی و سیاست هایی که در بیمه مرکزی دنبال می شود چشم انداز مثبتی برای این صنعت پیش بینی می شود.

در پایان مدیرکل روابط عمومی بیمه مرکزی با ذکر این نکته که سه صنعت بیمه، بورس و بانک در هم تنیده شده اند، تصریح کرد: گسترش همکاری های این سه صنعت ضروری است و تعاملی که امسال برای برگزاری این نمایشگاه حاصل شده نوید بخش همکاری های بیشتر فی ما بین سه صنعت بورس، بانک و بیمه خواهد بود و قطعا تاثیرات مثبت آن در بازار سرمایه قابل مشاهده است.

وی افزود: سرمایه گذاری در بازار سرمایه دستاوردهای خوبی را برای سرمایه گذاران به همراه دارد و می تواند به عنوان یک روش سرمایه گذاری سودآور و مطمئن قلمداد شود. همچنین در برخی از کشورها بهترین سرمایه گذاری بیمه است و سرمایه گذاران، سرمایه های خود را به سمت این صنعت هدایت می کنند. البته هر سه نهاد (بورس، بانک و بیمه) از ظرفیت های مهم اقتصادی محسوب می شوند و سرمایه گذاران می توانند به راحتی در این بخش ها سرمایه گذاری کنند.

* کد خبر: 9807

این را نیز بررسی کنید

بیمه تعاون

آغاز مسابقات فوتسال «اولین جشنواره ورزشی صنعت بیمه» به میزبانی بیمه تعاون

مسابقات فوتسال اولین جشنواره ورزشی صنعت بیمه، از فردا به میزبانی شرکت بیمه تعاون آغاز …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *