جمعه , ۳۰ مهر ۱۴۰۰
خانه » ویژه » ادغام شرکت های بیمه از دستور کار خارج نشده است

ادغام شرکت های بیمه از دستور کار خارج نشده است

آن طور که رئیس کل بیمه مرکزی می گوید، موضوع ادغام شرکت های بیمه ای که به بیان او «مشکل دارند» از دستور کار خارج نشده است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری خرد و کلان، نیمه مرداد ماه بود که غلامرضا سلیمانی امیری در نشست خبری خود، موضوع ادغام شرکت های بیمه را مطرح کرد.

او با بیان این که «به غیر از بیمه ایران که درصد مناسبی از بازار را دارد، سایر شرکت های بیمه‌ای، کوچک اند»، گفته بود: «بنا بر این است که پیشنهاد ادغام شرکت های بیمه‌ای را به شرکت ها بدهیم، اما طبیعی است که باید قبل از این که بخواهیم این ادغام را انجام دهیم، آمادگی سهامداران را نیز داشته باشیم. با این حال ما تلاش خود را در این راستا خواهیم داد و شرکت ها را به ادغام تشویق خواهیم کرد.»

سلیمانی این را هم گفته بود که «برخی شرکت ها وضعیت خوبی داشته و در حال رشد هستند، ولی در مورد دو تا سه شرکت در حال بررسی هستیم که بتوانیم آنها را برای ادغام تشویق کنیم.»

رئیس کل بیمه مرکزی پس از آن تقریبا اظهار نظری درباره موضوع ادغام شرکت ها نداشت، اما کارشناسان صنعت بیمه مخالفت هایی با این کار ابراز کردند. آنها معتقد بودند که ادغام یا نشدنی است و یا بسیار مسیر پیچیده و دشواری در پیش دارد.

رئیس کل بیمه مرکزی اما به تازگی در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری خرد و کلان با بیان این که موضوع ادغام شرکت ها از دستور کار خارج نشده است، تاکید کرد: من گفته ام یکی از روش های مواجهه با شرکت هایی که ممکن است «مشکل داشته باشند»، ادغام است.

وی افزود: به این شرکت ها اعلام کرده ایم که یا ادغام شوند و یا افزایش سرمایه بدهند.

سلیمانی امیری با اشاره به این که شرکت های مد نظر، قرار است برنامه هایشان را به نهاد ناظر اعلام کنند، گفت: پس از بررسی برنامه ها درباره این که ادغام برای این شرکت ها بهتر است یا افزایش سرمایه، تصمیم گیری خواهد شد.

* کد خبر: 9711

این را نیز بررسی کنید

شش ماه پرداخت حق بیمه بدون قرارداد برای مشترکان برق!

با وجود گذشت شش ماه از سال جاری، هنوز هیچ بیمه گری حوادث مشترکان خانگی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *