دوشنبه , ۳ آبان ۱۴۰۰
خانه » ویژه » چشم امید بیمه معلم به «درساژ» پس از «شهرزادِ» بانک سرمایه

چشم امید بیمه معلم به «درساژ» پس از «شهرزادِ» بانک سرمایه

شرکت بیمه معلم به تازگی ورودش به صنعت فیلم را اعلام عمومی کرده است. این نخستین بار نیست که یکی از زیرمجوعه های صندوق ذخیره فرهنگیان به صنعت فیلم ورود می کند. پیش از این سریال «شهرزاد» بود که نام این نهاد سرمایه گذاری را به میان اهالی سینما آورد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری خرد و کلان، شرکت بیمه معلم حمایتش از فیلم «درساژ» را رسانه ای کرده است. آن طور که در سایت این شرکت دیده می شود، لوگوی شرکت بیمه معلم بر روی پوستر این فیلم قرار گرفته است.

«درساژ» را «پویا بادکوبه» ساخته است؛ اما فارغ از محتوای فیلم، می توان این سوال را مطرح کرد که علت سرمایه گذاری بیمه معلم روی «درساژ» چیست؟

بیمه معلم پیش از این فعالیت های تبلیغاتی خود را با شرکت ایران نوین انجام می داد، اما مدتی است که همکاری با آژانس تبلیغاتی بادکوبه را آغاز کرده است. پویا بادکوبه کارگردان «درساژ»، عضو هیات مدیره این آژانس تبلیغاتی است.

بیمه معلم به عنوان یکی از زیرمجموعه های هلدینگ صندوق ذخیره فرهنگیان، در حالی به صنعت فیلم ورود کرده که پیش از این نام «بانک سرمایه» در این حوزه شنیده شده بود. اواخر سال ۱۳۹۵ که سریال پرحاشیه «شهرزاد» در اوج محبوبیت قرار داشت، مسائل مالی صندوق ذخیره فرهنگیان رسانه ای شد. همان جا نام یکی از تهیه کنندگان «شهرزاد» نیز در کنار این خبر مطرح شد.

حسین مقصودی سخنگوی فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی و اداری مجلس همان زمان در توضیح ارتباط تهیه‌کننده سریال شهرزاد با صندوق ذخیره فرهنگیان به خبرگزاری خانه ملت گفته بود: آقای امامی به همراه همسر آقای غندالی (مدیرعامل وقت بازداشت‌شده صندوق ذخیره فرهنگیان) به عنوان تهیه‌کنندگان سریال شهرزاد به صندوق ذخیره فرهنگیان مقروض بودند. طی بررسی‌ها نیز مشخص است که امامی و همسر غندالی بدهی خود را از طریق واگذاری یک زمین پرداخت کرده، اما طبق مدارک موجود مبلغ ریالی زمین واگذارشده از بدهی آنها پایین‌تر است. در واقع باید دلیل بازداشت امامی را تا این لحظه «نحوه پرداخت بدهی خود به صندوق» بدانیم.

محمدرضا محدث خراسانی نیز در این باره اظهاراتی را مطرح کرد. این ها البته تنها یکی از ده ها اظهار نظر پیرامون ارتباط «شهرزاد» با صندوق ذخیره فرهنگیان بود. پس از آن نیز اظهارات مختلفی درباره ورود تهیه کنندگان ناشناخته و کم یا بی تجربه به سینما مطرح و درباره نحوه تامین مالی برخی فیلم ها و سریال های سوپرمارکتی مباحثی در میان اهالی فیلم و سینما مطرح شد. امروز (۱۱ / ۱۰ / ۱۳۹۷) نیز هاتف علیمردانی کارگردان مطرح سینما در این باره با روزنامه فرهیختگان گفت و گو کرده که خواندنی است. او معتقد است: سینمای ایران به وسیله‌ای برای پولشویی تبدیل شده است.

باید منتظر اکران عمومی فیلم مورد حمایت بیمه معلم بمانیم و ببینیم محتوای آن چیست. همچنین باید منتظر انتشار صورت های مالی این شرکت باشیم تا مشخص شود برای حمایت از این فیلم چقدر هزینه شده است.

* کد خبر: 9484

این را نیز بررسی کنید

شش ماه پرداخت حق بیمه بدون قرارداد برای مشترکان برق!

با وجود گذشت شش ماه از سال جاری، هنوز هیچ بیمه گری حوادث مشترکان خانگی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *