جمعه , ۳۰ مهر ۱۴۰۰
خانه » ویژه » یک پیشنهاد؛ بیمه معلم بخاری مدارس مناطق محروم را تامین کند

یک پیشنهاد؛ بیمه معلم بخاری مدارس مناطق محروم را تامین کند

حمید رضا نصیری نژادپایگاه خبری خرد و کلان

حادثه آتش‌سوزی دبستان دخترانه «اسوه» زاهدان که ظاهرا بر اثر استفاده از چراغ نفتی غیر استاندارد در مدرسه رخ داد و جان چند کودک دانش آموز را گرفت، دو سوال را مطرح کرد. نخست این که هزیه های تحمیل شده به دانش آموزان حادثه دیده و یا غرامت جان دانش آموزان فوت شده چگونه و تا چه اندازه تامین می شود؟ سوال دیگر این که چرا باید منتظر فرا رسیدن حادثه و سپس تنها به فکر جبران خسارت مادی آن باشیم؟

آن طور که شرکت بیمه معلم اعلام کرد، بر اساس قرارداد موجود میان این شرکت و وزارت آموزش و پرورش، تعهد بیمه معلم در خصوص هزینه های بیمارستانی ناشی از حادثه تنها یک میلیون و پانصد هزار تومان است. این شرکت همچنین پذیرفته که «بدون شک این هزینه ها بالغ بر این میزان خواهد بود» و از این رو «همراهی های لازم را با خانواده های حادثه دیدگان خواهد داشت.» این اقدام گرچه فراتر از تعهد است، اما واقعا باید پرسید با وجود علم به چنین رخدادهایی، چرا سقف تعهدات افزایش نمی یابد؟

در ادامه اطلاعیه این شرکت آمده که «غرامت فوت ناشی از حادثه در این قرارداد ۷ میلیون تومان است»، اما «اگر» مدیر یا مربیان مسئول شناخته شوند، از ناحیه بیمه مسئولیت نیز می توان بر اساس قرارداد تا سقف دیه جبران غرامت کرد.

پیش از این گزارش هایی درباره نحوه هزینه کرد منابع بیمه معلم در همین پایگاه خبری منتشر شده است.

بیمه معلم چگونه «جایزه ملی مسئولیت اجتماعی» را گرفت؟

مسئولیت های اجتماعی بیمه معلم را چه کسی هدایت می کند؟

هزینه های میلیاردی «بیمه معلم» برای تبلیغات، حق ماموریت و پذیرایی

نگاهی به هزینه ها و نتایج احتمالی کمپین تازه «بیمه معلم»!

مروری بر این گزارش ها نشان می دهد که این شرکت هر سال میلیاردها تومان برای اقداماتی مانند حمایت از فوتبالیست ها، شمشیربازان، دریافت جوایز مختلف، حمایت از هنرمندان و در تازه ترین نمونه، خرید چمن مصنوعی برای برخی مدارس هزینه می کند. هدف از این اقدامات هم احتمالا کمک به تبلیغات این شرکت برای جذب مشتری بیشتر است!

با این حال به نظر می رسد اقدامی موثرتر از همه این روش ها هم وجود دارد. اقدامی که می تواند هم هزینه های شرکت در جبران خسارت های ناشی از حوادثی مانند آتش سوزی مدارس را کاهش دهد، هم نگاه مخاطبان به این شرکت را تا حدودی ترمیم کند.

در همین زمینه، پیشنهاد می شود شرکت بیمه معلم بخشی از بودجه میلیاردی حق ماموریت، پاداش، پذیرایی و پولی که به سلبریتی ها پرداخت می کند را به خرید بخاری های استاندارد برای مدارس نقاط محروم تخصیص دهد. با این روش، هم در آینده کمتر شاهد کشته شدن دانش آموزان بی گناه در آتش بی تدبیری ها خواهیم بود، هم می توان از تصاویر همان بخاری ها و دانش آموزان در تبلیغات محیطی استفاده کرد!

* کد خبر: 9400

این را نیز بررسی کنید

شش ماه پرداخت حق بیمه بدون قرارداد برای مشترکان برق!

با وجود گذشت شش ماه از سال جاری، هنوز هیچ بیمه گری حوادث مشترکان خانگی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *