سه شنبه , ۱۲ مرداد ۱۴۰۰
خانه » ویژه » «بیمه معلم» برای چهارمین سال پیاپی در سطح توانگری «دو» در جا زد

«بیمه معلم» برای چهارمین سال پیاپی در سطح توانگری «دو» در جا زد

بیمه معلم تایید کرد که سطح توانگری این شرکت برای چهامین سال متوالی روی عدد «دو» باقی مانده است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری خرد و کلان، آن طور که سایت معاونت نظارت بیمه مرکزی اعلام کرده است، سطح توانگری شرکت بیمه معلم در سال های ۱۳۹۴، ۱۳۹۵ و ۱۳۹۶ بر روی عدد دو ثابت بوده است، گرچه نسبت توانگری آن در همین سال ها نیز نزولی بوده و به ترتیب اعداد ۷۸، ۷۶ و ۷۰ را نشان داده است.

اما گزارش تفسیری مدیریت منتهی به ۳۱ شهریور ۹۷ شرکت بیمه معلم که روز پایانی مهرماه در کدال منتشر شده نشان می دهد این شرکت سطح توانگری «دو» را در سال جاری نیز حفظ کرده است.

 

نسبت توانگری مالی سطح دو، بیش از ۷۰ درصد و کمتر از ۱۰۰ درصد است. مطابق شاخص های تعریف شده سطح دو توانگری به این معناست که شرکت­ های بیمه توانایی ایفای تعهدات خود را دارند، ولی باید برای رسیدن به شرایط مطلوب، وضعیت مالی خود را ترمیم و تقویت کنند.

آن طور که بیمه مرکزی اعلام کرده، از شرکت های با توانگری سطح دو درخواست ارائه برنامه ترمیم وضعیت مالی سه ساله و حسب مورد برنامه افزایش سرمایه کرده که پس از بررسی و تایید، برای اجرا به شرکت های مشمول ابلاغ می ­شود.

باقی ماندن شرکت بیمه معلم در سطح «دو» برای چهارمین سال پیاپی این سوال را پیش می آورد که آیا این شرکت «برنامه ترمیم وضعیت مالی سه ساله» ارائه کرده بوده است؟ در این صورت، عامل عدم موفقیت آن چه بوده و اکنون موضع بیمه مرکزی در قبال این عدم موفقیت چیست؟

* کد خبر: 9070

این را نیز بررسی کنید

اختصاصی/ ۱۷ کارگزار برخط قانونی از سوی بیمه مرکزی مشخص شدند

اسامی ۱۷ کارگزار رسمی برخط دارای مجوز یا در حال طی مراحل دریافت مجوز از …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *