جمعه , ۳۰ مهر ۱۴۰۰
خانه » ویژه » آمار جدید عملکرد شرکت های بیمه، پس از «پایش» منتشر می شود

آمار جدید عملکرد شرکت های بیمه، پس از «پایش» منتشر می شود

رئیس کل بیمه مرکزی تاکید کرد که آمار و اطلاعات عملکرد شرکت های بیمه، پس از پایش به زودی منتشر می شود.

غلامرضا سلیمانی امیری در پاسخ به سوال خبرنگار پایگاه خبری خرد و کلان مبنی بر این که چرا وعده پیشین او درباره از سر گیری انتشار آمار عملکرد شرکت های بیمه تا کنون محقق نشده است، گفت: برخی آمارهایی که پیش از این منتشر می شد، قابل اتکا نبود و حتی منجر به تحلیل های غلط می شد.

وی افزود: بیمه مرکزی به زودی اطلاعاتی که برای عموم تحلیلگران، کارشناسان و رسانه ها مورد نیاز است را منتشر می کند، اما روند پیشین را پایش و اصلاح خواهد کرد.

رئیس کل بیمه مرکزی که در نشست خبری خود در حاشیه کیش اینوکس پنجم سخن می گفت، همچنین درباره آخرین وضعیت فرایند ادغام شرکت های بیمه که پیش از این آن را اعلام کرده بود نیز گفت: کمیته صیانت از شرکت های بیمه به طور جدی بر روی این موضوع کار می کند.

سلیمانی امیری با بیان این که اگر شرکت های بیمه نتوانند خودشان را به روزرسانی کرده و یا ساختار خود را اصلاح کنند، مد نظر پروژه ادغام خواهند بود، اما کمیته صیانت همه این موارد را بررسی و پیگیری می کند.

به گفته او، کمیته صیانت این اختیار را دارد که درباره اصلاح پذیری یا ادغام شرکت های بیمه اظهار نظر و تصمیم گیری کند.

رئیس کل بیمه مرکزی همچنین با بیان این که صنعت بیمه با نوسانات ارزی تحت تاثیر قرار می گیرد و طبیعی است وقتی پوشش بیمه ای ارزی صورت می گیرد طبیعتا نرخ و شرایط هم باید از نرخ ارز دریافتی صنعت بیمه، تبعیت کند، گفت: هم اکنون مبنای مبادلات مالی بین المللی ما در صنعت بیمه “ارز نیمایی” است و تلاش می کنیم با اتخاذ تمهیداتی تمامی ریسک ها را تحت پوشش قرار بدهیم.

سلیمانی امیری نگاه ویژه صنعت بیمه به بازار سرمایه را از عوامل توسعه این صنعت دانست و افزود: تعامل صنعت بیمه و بازار سرمایه اصلی ترین رکن توسعه ای صنعت بیمه است و ما با برپایی جلسات متعدد با سازمان بورس و اخذ تاییدیه کمیته فقهی این سازمان به زودی اوراق بهادار بیمه ای را عرضه خواهیم کرد.

رییس شورای عالی بیمه، کنترل نهاد ناظر در حوزه فعالیت صنعت بیمه را یک ضرورت آشکار دانست و گفت: بیمه مرکزی در کنار حمایت از شرکت های بیمه ای مباحث نظارتی را با ابزارهای دقیق مورد بررسی قرار می دهد و با شناسایی ریسک های مربوط به بنگاه های اقتصادی از مشکلات احتمالی پیشگیری می کند.

وی افزود: نظارت میدانی، مالی و علمی را به صورت جدی دنبال می کنیم چرا که اعتقاد داریم ماموریت نهاد ناظر، بازرسی از شرکت ها نیست بلکه نظارت بر کیفیت عملکرد صنعت بیمه است.

سلیمانی از سندیکای بیمه گران به عنوان یک نهاد اثرگذار و پویا در صنعت بیمه یاد کرد و بر ضرورت واگذاری ماموریت های جدی تر به این مجموعه تاکید کرد.

وی حضور پررنگ تر رسانه های گروهی را در حوزه اطلاع رسانی و شناساندن ظرفیت ها و قابلیت های این صنعت بسیار تاثیرگذار دانست و تصریح کرد: اگر بتوانیم احساس آرامش و امنیت را در قالب پوشش های بیمه ای به مردم معرفی کرده و آنها را با مزایای بیمه، آشنا کنیم قطعا شاهد افزایش ضریب نفوذ بیمه در کشور خواهیم بود.

سلیمانی در پایان با تاکید بر این مساله که سرمایه های صنعت بیمه متعلق به همین صنعت است از شرکت های بیمه خواست تا با توجیه سهامداران خود آنان را به پذیرش اصول بنگاه داری در صنعت بیمه، ملزم کنند.

* کد خبر: 9031

این را نیز بررسی کنید

شش ماه پرداخت حق بیمه بدون قرارداد برای مشترکان برق!

با وجود گذشت شش ماه از سال جاری، هنوز هیچ بیمه گری حوادث مشترکان خانگی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *