یکشنبه , ۱۲ آذر ۱۴۰۲

بیمه معلم به «حریم خصوصی» متقاضیان نمایندگی اش ورود می کند

شرکت بیمه معلم به شکل بی سابقه ای به حریم خصوصی متقاضیان نمایندگی این شرکت ورود کرده است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری خرد و کلان، یکی از مهمترین اصول در استخدام و یا قبول نمایندگی هر سازمانی، رعایت اصل حسن نیت است، به این معنا که درخواست کننده استخدام باید در اعلام شرایط خود کمال حسن نیت را داشته باشد. حتی در برخی فرم های استخدامی ذکر شده که در صورت مشخص شدن عدم حسن نیت متقاضی در پر کردن فرم استخدام، سازمان می تواند به صورت یک طرفه شرایط استخدام را تغییر داده و یا آن را به صورت کامل ملغی کند.

شرکت بیمه معلم نیز مانند بسیاری شرکت های بیمه دیگر، فرم درخواست نمایندگی را بر روی سایت خود قرار داده است. بخشی از این فرم شامل مشخصات فردی متقاضیان است. به صورت عمومی، پر کردن فیلدهای ستاره دار برای متقاضیان نمایندگی و استخدام، اجباری است.

در فرم درخواست نمایندگی این شرکت، فیلدی وجود دارد که وضعیت تاهل متقاضی نمایندگی را جویا می شود. به طور معمول، در همه فرم های استخدامی، این فیلد شامل دو بخش متاهل یا مجرد است، اما شرکت بیمه معلم برای متقاضیان نمایندگی خود حالت سومی را هم در نظر گرفته و آن «متارکه» است.

سوال این است که «متارکه» کردن متقاضی نمایندگی که کاملا جزو حریم خصوصی افراد است، چه ارتباطی می تواند با نمایندگی این شرکت داشته باشد؟

کارشناسان منابع انسانی معتقدند مجرد یا متاهل بودن کارمندان، می تواند مزایا و معایبی برای سازمان داشته باشد، اما فردی که «متارکه» کرده، طبیعتا «مجرد» محسوب می شود. در چنین شرایطی، اعلام این موضوع به شرکت چه الزامی دارد، آن هم در شرایطی که اعلام خلاف واقع ممکن است به بر هم خوردن رابطه کاری نماینده و شرکت منتهی شود؟!

کد خبر: 8977

این را نیز بررسی کنید

خوش کیش: امکان استفاده از ظرفیت اتکایی «کشورهای دوست» وجود دارد

مدیرعامل شرکت بیمه اتکایی امین معتقد است تحریم ها به خوبی توانسته است قدرت مدیریت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *