یکشنبه , ۱۰ مرداد ۱۴۰۰
خانه » بانک » افتتاح ۳ هزار متر مربع فضای آموزشی توسط خیریه دکتر نراقی

افتتاح ۳ هزار متر مربع فضای آموزشی توسط خیریه دکتر نراقی

موسسه خیریه شادروان دکتر مصطفی نراقی در راستای مسئولیت اجتماعی و رویکرد آموزش محورانه خود، ۲ موسسه مدرن و مجهز آموزشی را در مهرماه امسال و در کنار هنرستان دخترانه “ربابه طاهباز” افتتاح کرد.

به گزارش پایگاه خبری خرد و کلان، موسسه خیریه شادروان دکتر مصطفی نراقی همزمان با تاسیس یک موسسه فرهنگی آموزشی به همین عنوان در مجموعه کهریزک کرج، از طریق حضور فعال در هیات مدیره و هیات امنای کهریزک، بیش از ٢٨٠٠ مددجو که ۴٠٠ نفر آن بیماران ام اس هستند را تحت پوشش قرار داد.

«مهر مهربان» یکی از برنامه ها و اهداف از پیش تعیین شده خیریه دکتر نراقی است که در ابتدای سال جاری به بار نشست و صدها دانش آموز در مقاطع مختلف تحصیلی توانستند در کلاس های درسی که با نظارت سازمان نوسازی مدارس ساخت و راه اندازی شده بود حضور بهم رسانند.

در همین رابطه زنگ دو موسسه مدرن و مجهز آموزشی، با نام مدرسه دخترانه “فروردین طاهباز” و دبیرستان دخترانه “باقر طاهباز” همزمان با آغاز سال تحصیلی، در منطقه محروم و حاشیه ای «ساختمون» واقع در کوچه های باریک شهرک شهید باهنر شهر مقدس مشهد به صدا در آمد.

این مجموعه های آموزشی در زمینی به مساحت بیش از ٣٠٠٠متر مربع و زیر بنای کل بیش از ١۵٠٠متر مربع با هدف جذب و فراهم آوری امکانات کسب علم برای بیش از ١٠٠٠ دانش آموز آغاز بکار نمود و آئین مهرورزی در ابتدای مهر ماه اینچنین زیبا با لبخند دخترکان دبستانی و دبیرستانی به پاییز رنگ زیباتری بخشید.

موسسات آموزشی فوق در ادامه گسترش طرح احداث هنرستان دخترانه کار و دانش «ربابه طاهباز» در سال ١٣٧٧ است که در زمینی به مساحت بیش از ۵٠٠٠ متر مربع با زیربنای ١۴٠٠متر به آموزش دختران این منطقه ی محروم در رشته های گرافیک، خیاطی، گلدوزی، گیاهان دارویی و پرورش قارچ پرداخته است. بدیهی است کلیه مخارج هنرجویان کم بضاعت از جمله لوازم التحریر، چرخ خیاطی و…توسط این خیریه تامین شده است .

همچنین در شهر کرج، هنرستانی پسرانه در زمینی به مساحت۴٨٠٠متر مربع و زیر بنایی در حدود ١٢٠٠مترمربع احداث شد و در حال حاضر ۴٠٠دانش آموز در رشته های الکترونیک، نقشه کشی و مکانیک خودرو مهارت آموزی می شوند.

حمایت های مالی و مسئولیت پذیری دو مجموعه بزرگ دارویی کشور، احداث هنرستان ها و موسسات مدرن آموزشی و بکارگیری بیش از ٢٧٠٠ نیرو و ایجاد کسب و کارهای جدید و در نهایت اشتغال زایی برای جوانان مستعد و فعال از دیگر اقدامات این موسسه در راستای مسئولیت اجتماعی شرکتی است.

* کد خبر: 8923

این را نیز بررسی کنید

خدمات ارزی بانک آینده در دسترس مردم ایران

بانک آینده به‌منظور ارزش‌آفرینی برای مشتریان و ارائه خدمات شایسته‌تر، خدمات ارزی در قالب افتتاح …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *