دوشنبه , ۳۱ خرداد ۱۴۰۰
خانه » بانک » افتتاح ۳ هزار متر مربع فضای آموزشی توسط خیریه دکتر نراقی

افتتاح ۳ هزار متر مربع فضای آموزشی توسط خیریه دکتر نراقی

موسسه خیریه شادروان دکتر مصطفی نراقی در راستای مسئولیت اجتماعی و رویکرد آموزش محورانه خود، ۲ موسسه مدرن و مجهز آموزشی را در مهرماه امسال و در کنار هنرستان دخترانه “ربابه طاهباز” افتتاح کرد.

به گزارش پایگاه خبری خرد و کلان، موسسه خیریه شادروان دکتر مصطفی نراقی همزمان با تاسیس یک موسسه فرهنگی آموزشی به همین عنوان در مجموعه کهریزک کرج، از طریق حضور فعال در هیات مدیره و هیات امنای کهریزک، بیش از ٢٨٠٠ مددجو که ۴٠٠ نفر آن بیماران ام اس هستند را تحت پوشش قرار داد.

«مهر مهربان» یکی از برنامه ها و اهداف از پیش تعیین شده خیریه دکتر نراقی است که در ابتدای سال جاری به بار نشست و صدها دانش آموز در مقاطع مختلف تحصیلی توانستند در کلاس های درسی که با نظارت سازمان نوسازی مدارس ساخت و راه اندازی شده بود حضور بهم رسانند.

در همین رابطه زنگ دو موسسه مدرن و مجهز آموزشی، با نام مدرسه دخترانه “فروردین طاهباز” و دبیرستان دخترانه “باقر طاهباز” همزمان با آغاز سال تحصیلی، در منطقه محروم و حاشیه ای «ساختمون» واقع در کوچه های باریک شهرک شهید باهنر شهر مقدس مشهد به صدا در آمد.

این مجموعه های آموزشی در زمینی به مساحت بیش از ٣٠٠٠متر مربع و زیر بنای کل بیش از ١۵٠٠متر مربع با هدف جذب و فراهم آوری امکانات کسب علم برای بیش از ١٠٠٠ دانش آموز آغاز بکار نمود و آئین مهرورزی در ابتدای مهر ماه اینچنین زیبا با لبخند دخترکان دبستانی و دبیرستانی به پاییز رنگ زیباتری بخشید.

موسسات آموزشی فوق در ادامه گسترش طرح احداث هنرستان دخترانه کار و دانش «ربابه طاهباز» در سال ١٣٧٧ است که در زمینی به مساحت بیش از ۵٠٠٠ متر مربع با زیربنای ١۴٠٠متر به آموزش دختران این منطقه ی محروم در رشته های گرافیک، خیاطی، گلدوزی، گیاهان دارویی و پرورش قارچ پرداخته است. بدیهی است کلیه مخارج هنرجویان کم بضاعت از جمله لوازم التحریر، چرخ خیاطی و…توسط این خیریه تامین شده است .

همچنین در شهر کرج، هنرستانی پسرانه در زمینی به مساحت۴٨٠٠متر مربع و زیر بنایی در حدود ١٢٠٠مترمربع احداث شد و در حال حاضر ۴٠٠دانش آموز در رشته های الکترونیک، نقشه کشی و مکانیک خودرو مهارت آموزی می شوند.

حمایت های مالی و مسئولیت پذیری دو مجموعه بزرگ دارویی کشور، احداث هنرستان ها و موسسات مدرن آموزشی و بکارگیری بیش از ٢٧٠٠ نیرو و ایجاد کسب و کارهای جدید و در نهایت اشتغال زایی برای جوانان مستعد و فعال از دیگر اقدامات این موسسه در راستای مسئولیت اجتماعی شرکتی است.

* کد خبر: 8923

این را نیز بررسی کنید

مدیرعامل بانک ملی ایران

حرکت پرقدرت بانک ملی ایران در پیاده سازی سیاست‌های کلی خانواده

مدیرعامل بانک ملی ایران با اشاره به سیاست‌های کلی خانواده ابلاغی مقام معظم رهبری که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *