دوشنبه , ۲۹ دی ۱۳۹۹
خانه » بیمه » نرم افزار جامع بیمه گری بیمه دانا رونمایی شد

نرم افزار جامع بیمه گری بیمه دانا رونمایی شد

با حضور مدیرعامل، جمعی از مدیران شرکت بیمه دانا و خبرنگاران، نرم افزار جامع بیمه گری این شرکت رونمایی شد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری خرد و کلان، بیژن صادق مدیرعامل بیمه دانا در این مراسم با بیان این که نرم افزار پیشین عملیات های خاص مورد نظر شرکت را پیاده سازی نمی کرد، گفت: نرم افزار جدید که توسط متخصصان شرکت بیمه دانا طراحی شده، قابلیت های جدید و فراوانی دارد.

وی افزود: خوشبختانه این نرم افزار طی یک سال گذشته مراحل آزمایشی خود را گذرانده و اکنون به صورت عملیاتی مورد استفاده قرار می گیرد.

حقیقتی مدیر بیمه های عمر شرکت بیمه دانا نیز در این مراسم با بیان این که صدور بیمه نامه های عمر این شرکت از سال ۱۳۷۶ اوج گرفته است، گفت: نرم افزاری که شرکت از آن استفاده می کرد مدتها ثابت بود و نیازهای شرکت در صدور بیمه نامه های جدید را برآورده نمی کرد.

وی افزود: نرم افزار جدید به گونه ای طراحی شده که همه بیمه گزاران می توانند اطلاعات بیمه نامه خود را به صورت تفکیک شده و مشخص در آن ملاحظه کنند. از سوی دیگر حتی امکان تعیین نوع سرمایه گذاری ذخایر در آن نیز وجود دارد.

حقیقی با تاکید بر این که نرم افزار جدید امکان محاسبه لحظه ای ذخایر را نیز فراهم کرده است، گفت: با این نرم افزار می توان یک بیمه نامه را برای همه اعضای خانواده صادر کرد و حتی ذخایر بیمه نامه عمر را به سایر بیمه نامه ها تسری داد.

به گفته وی، بایگانی الکترونیکی از دیگر امکانات این نرم افزار است و بیمه نامه قدیمی هم می تواند در این نرم افزار به روز رسانی شود.

هاشم زاده مدیر فن آوری اطلاعات شرکت نیز در این مراسم با بیان این که اولویت بیمه دانا از دیرباز، سرمایه گذاری در بخش فن آوری اطلاعات بوده است، گفت: نرم افزار کنونی که در صنعت بیمه استفاده می شود دارای ریسک و قدیمی است، از این رو ما یک نرم افزار جدید طراحی کردیم که علاوه بر استفاده در داخل شرکت، می توان آن را به سایر شرکت ها فروخت.

وی همکاری با استارت آپ ها در تولید حق بیمه و صدور بیمه نامه های جدید را از برنامه های جدید این بخش اعلام کرد و گفت: برای طراحی نرم افزار جامع بیمه گری شرکت بیمه دانا که اکنون ماژول بیمه عمر در آن پیاده سازی شده و سایر ماژول ها نیز قابلیت افزایش به آن دارد حدود یک میلیارد تومان سرمایه گذاری شده است.

 

* کد خبر: 8772

این را نیز بررسی کنید

بیمه نامه

هدیه صنعت بیمه به مناسبت ایام دهه فجر

جرائم دیرکرد بیمه شخص ثالث تمام وسایل نقلیه موتوری از اول تا آخر بهمن سال …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *