یکشنبه , ۲ آبان ۱۴۰۰
خانه » ویژه » سلیمانی وعده داد: ادغام چند شرکت بیمه و انتشار آمار ماهانه

سلیمانی وعده داد: ادغام چند شرکت بیمه و انتشار آمار ماهانه

رئیس کل بیمه مرکزی در نخستین نشست خبری خود از ادغام شرکت های بیمه با توان پایین، تلاش برای عرضه بخشی از سهام شرکت بیمه ایران، تکرار نشدن تجربه بیمه توسعه و از سرگیری انتشار آمار صنعت بیمه خبر داد.

غلامرضا سلیمانی امیری در پاسخ به سوال خبرنگار پایگاه خبری خرد و کلان مبنی بر این که ادعا شده تجربه «بیمه توسعه» در صنعت بیمه کشور در حال تکرار شدن است، گفت: این ادعا صحت ندارد.

وی افزود: بیمه مرکزی به عنوان مقام ناظر و سیاست گزار شرکت های بیمه ای را زیر نظر دارد و همه فعالیت های آنها را رصد می کند.

سلیمانی با تاکید بر این که رصد شرکت های بیمه دیگر به مجامع یک ساله آنها منحصر نمی شود و این عملیات به صورت روزانه خواهد بود، ادامه داد: البته کنترل شرکت ها فقط حضوری و فیزیکی نیست، بلکه مقام ناظر به صورت علمی و از طریق سیستم های اطلاعاتی موجود این کار را انجام خواهد داد.

رئیس کل بیمه مرکزی در پاسخ به سوال دیگر خبرنگا ما مبنی بر این که آیا توقف انتشار عمومی اطلاعات شرکت های بیمه طبق روال سال گذشته ادامه خواهد یافت یا خیر، گفت: من معتقدم اطلاعات شرکت ها باید به صورت شفاف منتشر شود و گرچه نمی دانم علت توقف این داده ها در سال گذشته چیست، اما قول می دهم انتشار آمار دوباره از سر گرفته شود.

وی همچنین با دفاع از فعالیت شرکت های بیمه خصوصی در بازار کشور، گفت: با این حال معتقدم می توان شرکت های کوچک با توان کم را در یکدیگر ادغام و شرکت های بزرگتری از این محل تاسیس کرد.

او ادامه داد: دو سه شرکت در این پروژه مدنظر است که پس از مطالعات اولیه درباره ادغام، نام آنها اعلام خواهد شد.

رئیس کل بیمه مرکزی همچنین به موضوع بازگشت تحریم ها علیه کشورمان اشاره کرد و با بیان این که برخی شرکت های اتکایی دارای قرارداد با شرکت های بیمه ایرانی، فقط با دادن یک نامه قراردادهای خود را به هم زده اند، اظهار کرد: با این حال صنعت بیمه در داخل کشور ما به اندازه کافی رشد کرده که بتواند ریسک ها را به درستی توزیع کند.

او همچنین تاکید کرد که باید برنامه ریزی های لازم برای افزایش گستره پوشش های بیمه ای و نیز رشته های بیمه ای به جز آنچه هم اکنون در بازار موجود است، انجام شود، به طوری که دست کم سالانه یک یا دو محصول جدید به بازار عرضه شود.

سلیمانی امیری از تلاش برای استفاده از ظرفیت های قانونی در راستای عرضه بخشی از سهام بیمه ایران به صورت بلوکی نیز خبر داد و گفت: البته این کار زحمت دارد و باید زمینه چینی های لازم برای آن انجام شود.

رئیس کل بیمه مرکزی همچنین با بیان این که مشمول قانونی منع به کارگیری بازنشستگان نیست، گفت: پس از موضوع موسوم به فیش های نجومی، حقوق کارکنان بیمه مرکزی بسیار کاهش یافت، به طوری که اکنون دیگر متخصصان حاضر نیستند در این مجموعه مشغول به کار شوند.

وی با اشاره به آمار عملکرد چهار ماه نخست امسال صنعت بیمه نیز گفت: در این مدت ۱۱ هزار میلیارد تومان حق بیمه صادر و ۶۷۰۰ میلیارد تومان خسارت پرداخت شده و نسبت خسارت نسبت به مدت مشابه سال گذشته یک واحد درصد کاهش یافته است.

* کد خبر: 8688

این را نیز بررسی کنید

شش ماه پرداخت حق بیمه بدون قرارداد برای مشترکان برق!

با وجود گذشت شش ماه از سال جاری، هنوز هیچ بیمه گری حوادث مشترکان خانگی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *