دوشنبه , ۲۹ شهریور ۱۴۰۰
خانه » بانک » در حاشیه مصاحبه صبح امروز صورت گرفت؛ دفاع «سفری» از افزایش نرخ سود بانکی

در حاشیه مصاحبه صبح امروز صورت گرفت؛ دفاع «سفری» از افزایش نرخ سود بانکی

یکی از متخصصین بانکداری افزایش نرخ سود بانکی به صورت موقت و کوتاه مدت در شرایط فعلی را توصیه می کند.

به گزارش پایگاه خبری خرد و کلان، علی اصغر سفری اذعان دارد از زمانی که بحث کاهش نرخ سود بانکی مطرح شد، معتقد بودم که این موضوع بسیار حساس است و باید ریشه یابی دقیقی در این زمینه صورت گیرد بودم .

وی به خبرنگار راز پول می گوید به لحاظ تئوری های اقتصادی در کاهش نرخ سودبانکی تردیدی نیست اما با توجه به شرایط ناپایدار اقتصادی فعلی و کاهش قدرت خرید مردم اعتماد سپرده گذاران کاهش پیدا کرده است و منابع سپرده ای از بانک های خارج شده، به یک دلیل ساده؛ حفظ قدرت خرید! بنابراین او معتقد است افزایش نرخ سود بانکی به صورت موقت و مقطعی و کوتاه مدت راهکار موثری خواهد بود.

نویسنده کتاب عملیات داخلی بانکی ۲ اذعان دارد که مردم به جای سپرده گذاری در بانک ها ترجیح می دهند قدرت خرید خود را در بازارهایی مانند طلا، دلار، سکه و مسکن حفظ کنند .

سفری اذعان دارد که بهبود فضای کسب و کار همواره یکی از راه حل های جایگزین در این سال ها بوده است تا به جای ارائه پول به مردم از طریق سپرده بانکی، جریان گردش پول افزایش یابد که نهایتا منجر به سودآوری بهتر بانک ها ، کاهش هزینه ها نیز خواهد بود.

سفری از کارشناسان نظام بانکی و مدیرعامل سابق بانک گردشگری در گفت و گو با خبرنگار ما در خصوص موانع فعلی در نظام بانکی اذعان دارد که بانکداری خصوصی با چالش های بسیار جدی مواجه است و تمام هدف در سیستم بانکی ارائه راه حل به مسئولین در جهت کاهش مشکلات و تقویت نظام بانکی در سیستم اقتصادی فعلی است .

وی اذعان دارد که به تازگی مطالعاتی را جهت ارائه به مسئولین در دست تهیه دارد و از تجربه ۴۰ ساله اش در نظام بانکی در این مطالعات استفاده کرده است . این مطالعه در قالب ۲۰ ماده به مشکلات فعلی نظام بانکی و ارائه راه حل ها متمرکز شده است. نحوه تعیین تکلیف بانک های بحران زده، روش های تسریع در وصول مطالبات و تعیین تکلیف مطالبات معوق از جمله موارد مورد بررسی در این سلسله از مطالعات است .

نویسنده کتاب بانکداری ۲ از مطالعه در طرح دیگری با عنوان استفاده از طلا در چرخه اقتصادی خبر می دهد. وی اذعان دارد که برای رونق بیشتر در اقتصاد و با توجه به تحریم های فعلی و محدودیت منابع این طرح می تواند راه حلی مناسب ایجاد کند که برای دارندگان منابع طلا و همین طور دست اندرکاران فعالیت های اقتصادی مفید و موثر باشد.

لازم به اشاره است که سفری تجربه مدیریت در بانک های خصوصی اقتصاد نوین و گردشگری را در در سال های اخیر در کارنامه کاری دارد .

* کد خبر: 8662

این را نیز بررسی کنید

توان تسهیلات دهی بانک دی ۲ برابر شده است

میزان تسهیلات پرداختی بانک دی در سال جاری به بیش از ۲ برابر میزان مشابه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *