یکشنبه , ۴ مهر ۱۴۰۰
خانه » ویژه » آمریکا «تهیه خدمات بیمه نامه، بیمه یا بیمه اتکایی» ایران را تحریم کرد

آمریکا «تهیه خدمات بیمه نامه، بیمه یا بیمه اتکایی» ایران را تحریم کرد

دستورالعمل وزارت خزانه‌داری آمریکا درباره خروج از برجام حاکی از این است که صنعت بیمه کشورمان مشمول تحریم های جدید خواهند بود.
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری خرد و کلان، بر اساس آنچه تحت عنوان «دستورالعمل وزارت خزانه‌داری آمریکا درباره خروج از برجام» منتشر شده، صراحتا به موضوع بیمه در تحریم های جدید اشاره شده است.
آن طور که که اسناد منتشر شده نشان می دهد، بخشی از تحریم ها بعد از دوره محدود سازی ۱۸۰ روزه فعالیت ها که در ۴ نوامبر ۲۰۱۸ به پایان می رسد، مجدد اعمال می شوند. در یکی از بندهای زیرمجموعه این بخش، تحریم های مرتبط با تهیه خدمات بیمه نامه، بیمه یا بیمه اتکایی آمده است.
در دوره مذاکرات ایران با ۱+۵ برای به نتیجه رساندن رفع تحریم ها که به امضای برجام منجر شد، یکی از محورهای اساسی، موضوع بیمه بود. گرچه گفته می شد برجام بر صنعت بیمه تاثیر مثبتی داشت و مشکل بیمه برخی نفتکش ها را حل کرده بود و از سوی دیگر حضور برخی بیمه گران اتکایی را در ایران پس از برجام شاهد بودیم، اما اتفاق شب گذشته که خروج آمریکا از برجام منجر شد، نشان می دهد صنعت بیمه بار دیگر مورد تحریم قرار خواهد گرفت.
رییس شورای عالی بیمه به تازگی با بیان اینکه صنعت بیمه در ایران ظرفیت بالایی برای همکاری با اروپا دارد، گفته بود: مذاکرات خیلی نزدیکی را با سران شرکت های اصلی بیمه و تعیین کننده بعد از برجام داشتیم و به توفیقات خوبی رسیدیم.
با این حال عبدالناصر همتی تاکید کرده بود که «در صورت برگشت از مسیر برجام، پوشش های لازم برای ریسک های مهم کشور ارائه خواهیم کرد.»

* کد خبر: 8253

این را نیز بررسی کنید

«جباری» بیمه رازی را متحول کرد

بیش از شش ماه از حضور علی جباری در شرکت بیمه رازی می گذرد و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *