سه شنبه , ۱۲ مرداد ۱۴۰۰
خانه » بانک » تاکید مدیران عامل بانک ملی ایران و زراعت بانک ترکیه بر گسترش همکاری های متقابل

تاکید مدیران عامل بانک ملی ایران و زراعت بانک ترکیه بر گسترش همکاری های متقابل

مدیرعامل بانک ملی ایران و رییس شورای هماهنگی بانک های دولتی با مدیرعامل زراعت بانک و رییس کانون بانک های کشور ترکیه دیدار و گفت و گو کرد.

به گزارش پایگاه خبری خرد و کلان، محمدرضا حسین زاده در دیدار با حسین آیدین مدیر عامل زراعت بانک و رییس کانون بانک های ترکیه ضمن اشاره به ظرفیت های ویژه بانک ملی ایران برای ارائه خدمات ارزی و توسعه روابط بانکی با دیگر کشورها، بر توسعه همکاری ها میان دو بانک در جهت تسهیل فعالیت های تجاری و گردشگری ایران و ترکیه تاکید کرد.
وی با اشاره به دیدار روسای جمهوری دو کشور و تاکید بر گسترش روابط بانکی اظهار کرد: پس از دیدار روسای جمهوری ایران و ترکیه قرار شد تا توسعه روابط بانکی یکی از محورهای همکاری میان دو کشور باشد.

دکتر حسین زاده ادامه داد: وظیفه بانک ها این است که امور تجاری را برای تجار و فعالان اقتصادی روان تر کنند و خوشحالیم که زراعت بانک ترکیه آمادگی خود را در این زمینه اعلام کرده است.

مدیرعامل بانک ملی ایران با بیان اینکه اولین گشایش اعتبار اسنادی (LC) با استفاده از قرارداد پیمان پولی – سوآپ ارزی با ترکیه توسط این بانک صورت گرفته است، اظهار کرد: استقبال تجار ایرانی و ترک در این زمینه بسیار مناسب بوده است. ضمن اینکه قرار شده است تا کارت های بانکی میان دو کشور مورد استفاده قرار گیرند.

وی بیان کرد: سالانه تعداد زیادی توریست از ایران و ترکیه به دو کشور سفر می کنند و استفاده از این کارت ها می تواند موجب رونق صنعت توریسم شود.

همچنین مدیر عامل و رییس کانون بانک های ترکیه نیز با بیان اینکه اکنون روابط دو کشور ایران و ترکیه پیشرفت خوبی کرده است، گفت: استفاده از کارت های بانکی مشترک می تواند به تبادل ارز دو کشور با یکدیگر و رونق تجارت کمک کند.

حسین آیدین از سفر وزیر اقتصاد این کشور به ایران خبر داد و عنوان کرد: وزیر اقتصاد ترکیه پس از سفر به ایران به ازبکستان خواهد رفت که دولت این کشور به اقتصاد آزاد بسیار معتقد است. در صورت شناسایی و معرفی تجار ایرانی در ازبکستان نیز آمادگی داریم تا همکاری های لازم را داشته باشیم.

وی در ادامه این دیدار آمادگی کامل زراعت بانک برای توسعه همکاری ها با بانک ملی ایران را اعلام کرد و قرار شد تا کمیته هایی فنی برای پیگیری امور در هر دو بانک تشکیل شوند.

همچنین مدیر عامل و رییس کانون بانک های ترکیه و هیات همراه از آثار و اشیاء موزه بانک ملی ایران شامل مجموعه ای ارزشمند از سکه ها، تابلوهای نفیس خوشنویسی، فرش و مینیاتور، مسکوکات، اشیای قیمتی و کهن اهدا شده از طرف بانک ها و یا شخصیت های برجسته، ادوات و ابزارهای تاریخی و قدیمی بانکداری و نیز اسناد معاملات بزرگ نیز بازدید کرد.

* کد خبر: 8210

این را نیز بررسی کنید

ایران زمین

سود ۵۵ میلیارد ریالی بانک ایران زمین از فروش املاک مازاد

بانک ایران زمین به تازگی و از محل اجرای دستورالعمل بانک مرکزی مبنی بر فروش …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *