پنج شنبه , ۱۴ مرداد ۱۴۰۰
خانه » بیمه » ماموریت ویژه مدیرعامل صندوق تامین خسارت های بدنی به روابط عمومی

ماموریت ویژه مدیرعامل صندوق تامین خسارت های بدنی به روابط عمومی

مدیرعامل صندوق تامین خسارت های بدنی کشور در دیدار مدیر و کارکنان روابط عمومی این نهاد گفت: امسال رویکرد اصلی صندوق ، رویکرد فرهنگی است ، باید با فرهنگ سازی به کاهش تصادفات و تبع آن تلفات حوادث رانندگی کمک کنیم.
به گزارش پایگاه خبری خرد و کلان، دکتر علی جباری افزود: بحمداله سال گذشته کمیته کاهش تلفات جاده ای و گسترش فرهنگ بیمه در صندوق راه اندازی شد، که این کمیته مسئولیت تببین و اجرای تبصره ۵ ماده ۲۴ قانون بیمه شخص ثالث را برعهده دارد. امیدواریم در سال ۹۷ بصورت مستمر و کاربردی این کمیته فعال و پویا پیش برود.
دکتر علی جباری در توضیح تبصره ۵ گفت: در قانون شخص ثالث آمده : صندوق می تواند با تصویب مجمع عمومی ، حداکثر تا دودرصد(۲%) از منابع مالی خود را جهت تعمیم امر بیمه، گسترش فرهنگ بیمه، ترغیب رانندگان فاقد بیمه نامه شخص ثالث به اخذ بیمه نامه و پیشگیری از زیانهای ناشی از حوادث رانندگی از طریق عقد قرارداد با وزارتخانه ها و دستگاههای اجرائی ذی ربط از قبیل سازمان صدا و سیما، وزارتخانه های آموزش و پرورش، علوم، تحقیقات و فناوری، فرهنگ و ارشاد اسلامی و ورزش و جوانان اختصاص دهد.
وی ادامه داد : دستگاه های نامبرده شده در این تبصره کاملا مشخص می کنند جامعه هدف فرهنگ سازی از نظر قانونگدار در گام اول دانش آموزان ، دانشجویان ، جوانان و در گام بعد عموم جامعه با همکاری اصحاب رسانه اعم از صدا و سیما و رسانه های الکترونیک و چاپی هستند.

در این دیدار ، کامران ناقوسی مدیر روابط عمومی صندوق با ارائه گزارشی از فعالیت های روابط عمومی در سال ۹۶ و توضیحاتی در خصوص جلسات کمیته کاهش تلفات جاده ای و گسترش فرهنگ بیمه گفت: در سال ۹۶ با حضور و عضویت جناب آقای زندی مدیرکل روابط عمومی بیمه مرکزی ، سرهنگ جهانی معاون اجتماعی و فرهنگ ترافیک پلیس راهور ، دکتر گراوند استاد دانشگاه و فعال آسیب های اجتماعی ، عزیززاده دبیر شورای فنی صندوق جلسات کمیته برگزار گردید .
وی افزود: همانگونه که قانون به روشنی مشخص کرده است تدابیر و پیشنهادات لازم در جهت اجرای این تبصره در کارگروه تبیین و تدوین شد و با محوریت” پیشگیری از زیان اقتصادی و اجتماعی حوادث رانندگی” برای سال ۹۷ آماده اجرا می باشد.
ناقوسی از تشکیل کمیته مشورتی رسانه ها خبرداده و اظهار داشت : بزودی به منظور بهره مندی از نظریات و مشاوره اصحاب رسانه در خصوص فرهنگ سازی ، کمیته مشورتی رسانه تشکیل خواهد شد.

* کد خبر: 8187

این را نیز بررسی کنید

بیمه گران هم به صف اولویت واکسیناسیون کووید ۱۹ پیوستند

صنعت بیمه که مسئولیت سنگین برقراری آرامش و گسترش اطمینان در بخش های معیشت، سلامت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *