یکشنبه , ۱۰ مرداد ۱۴۰۰
خانه » ویژه » «لوور در تهران»، پنجره ای تازه به روی مسئولیت های اجتماعی

«لوور در تهران»، پنجره ای تازه به روی مسئولیت های اجتماعی

حمید رضا نصیری نژادپایگاه خبری خرد و کلان

روز پنجشنبه، فرصت مناسبی بود تا از نمایشگاه آثار موزه لوور در تهران بازدید کنم. تصورم این بود که احتمالا فضای موزه باید خلوت باشد، چون در اخبار خوانده بودم که تا بیستم فروردین ماه بیش از ۱۰۰ هزار نفر به موزه ملی ایران آمده و این آثار را دیده اند و حالا که تعطیلات نوروزی به پایان رسیده، کمتر کسی حاضر است به این مکان بیاید.

در بدو ورود به محوطه موزه ملی، متوجه شدم که هنوز هم افرادعلاقه مند به آثار تاریخی کم نیستند. این را صف تشکیل شده در جلوی در «موزه لوور» نشان می داد.

برای خرید بلیت به گیشه مراجعه کردم، اما متوجه شدم مشتریان بانک آینده می توانند به صورت رایگان از موزه بازدید کنند. افراد می توانستند با نشان دادن یک پیامک رسیده از بانک آینده، نشان دادن کارت بانک، اپلیکیشن نصب شده همراه بانک آینده و یا هر مشخصه ای که نشان بدهد مشتری این بانک هستند، بدون پرداخت هزینه، بلیط دریافت کنند.

 

صف تشکیل شده جلوی در موزه طولانی بود، به همین دلیل مراجعه کنندگان مجبور بودند دست کم نیم ساعت معطل شوند. بعد از مدتی، انتهای صف به در ورودی موزه ملی رسید که واقعا حجم قابل توجهی بود. به هر حال پس از مدتی ایستادن در صف، وارد موزه شدیم. به گفته راهنما، ۵۶ اثر تاریخی از موزه لوور در این نمایشگاه قرار گرفته است. تعدادی مجسمه، تعدادی نقاشی و تعدادی اثر حجمی که هر کدام پیشینه مهمی را در خود مخفی داشت.

 

حجم زیاد مراجعه کنندگان باعث شلوغی محوطه موزه شده بود، به طوری که امکان تمرکز زیاد روی آثار وجود نداشت، اما این امکان برای بازدیدکنندگان فراهم بود که پس از خروج از موزه، بدون پرداخت هزینه مجدد، دوباره به داخل موزه برگشته و به تماشای آثار بپردازند.

در کنار آثار موزه لوور، نمایشگاهی از عکس های عباس کیارستمی برپا شده بود. این نمایشگاه، شامل عکس هایی است که کیارستمی هنگام بازدید از موزه لوور گرفته است. این بخش نیز با استقبال خوب مردم مواجه شده بود.

آنچه از این اقدام بر می آید، حرکت منحصر به فرد بانک آینده در حمایت از میراث فرهنگی جهان است. در روزگاری که نهادها و سازمان ها اقتصادی مسئولیت اجتماعی خود را بر حوزه های دیگری متمرکز کرده اند، بانک آینده به خوبی توانست پنجره ای تازه در این حیطه را بگشاید.

* کد خبر: 8155

این را نیز بررسی کنید

انتظارات بیمه گران از دولت آینده

دولت سیزدهم به زودی کار خود را آغاز می کند، در حالی که نه تنها …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *