پنج شنبه , ۱۴ مرداد ۱۴۰۰
خانه » بیمه » فرهنگ سازی در جهت کاهش تصادفات، نیاز امروز جامعه

فرهنگ سازی در جهت کاهش تصادفات، نیاز امروز جامعه

دکتر علی جباری در سومین روز برگزاری نمایشگاه بورس ، بانک و بیمه ( فاینکس۲۰۱۸) با حضور در سالن میلاد نمایشگاه ( سالن تخصصی صنعت بیمه) از غرفه های شرکتهای بیمه حاضر در این نمایشگاه بازدید کردند.
فرهنگ سازی در جهت کاهش تصادفات نیازامروز جامعه

به گزارش پایگاه خبری خرد و کلان، دکتر علی جباری افزود: یکی از نقاط قوت چند سال اخیر در صنعت بیمه ورود رسانه ها و خبرنگاران تخصصی بیمه ای بوده است. رسانه ها بازوی توانمند صنعت بیمه در فرهنگ سازی بوده اند و با نقد سازنده به ارتقاء صنعت بیمه کمک کرده اند.

او صندوق تامین خسارت بدنی کشور را مکمل صنعت بیمه نامیده و گفت: قانون شخص ثالث مصوب ۱۳۹۵ از جمله قوانین مترقی کشور است که نهاد صندوق و جایگاه آن کاملا مشخص و تبیین شده است. دو جنبه حمایتی برای این نهاد دیده شده، حمایت از مصدومین و آسیب دیدگان حوادث رانندگی و نقش حمایت و تضمین بیمه شخص ثالث شرکتهای بیمه ، در حقیقت طبق قانون هر بیمه نامه شخص ثالث که توسط شرکت های بیمه عرضه می شود، نهاد صندوق ضمانت پرداخت خسارت احتمالی جانی آن را در صورت ورشکستگی یا عدم توانایی شرکت بیمه در ایفای تعهد را برعهده دارد.
مدیر عامل صندوق تامین خسارت بدنی در پایان به نقش رسانه ها و صنعت بیمه در کاهش تصادفات اشاره کرده و افزود: قطعا فرهنگ سازی که منجر به کاهش تصادفات و تلفات جانی شود به صنعت بیمه کمک خواهد کرد و ما با همکاری رسانه ها در این مسیر تلاش خواهیم کرد.

* کد خبر: 8152

این را نیز بررسی کنید

بیمه گران هم به صف اولویت واکسیناسیون کووید ۱۹ پیوستند

صنعت بیمه که مسئولیت سنگین برقراری آرامش و گسترش اطمینان در بخش های معیشت، سلامت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *