یکشنبه , ۱۰ مرداد ۱۴۰۰
خانه » ویژه » سیطره «انگلستان» بر دفاتر ارتباطی بیمه گران خارجی در ایران + جدول

سیطره «انگلستان» بر دفاتر ارتباطی بیمه گران خارجی در ایران + جدول

تازه ترین اطلاعات منتشر شده نشان می دهد هفت دفتر ارتباطی و کارگزاری شرکت های بیمه خارجی در ایران مجوز فعالیت دارند.

به گزارش پایگاه خبری خرد و کلان، جدولی که اداره نظارت بر ارزیابان خسارت و دفاتر ارتباطی بیمه مرکزی به تازگی آن را ویرایش و منتشر کرده نشان می دهد چهار نماینده از انگلستان، یک نماینده از سوییس، یک نماینده از لبنان و یک نماینده از تایلند در بازار بیمه کشورمان حضور دارند.

وضعیت نمایندگان یا کارگزاران شش شرکت بیمه ای فعال است، اما وضعیت فعالیت تازه ترین نماینده مجوز گرفته از بیمه مرکزی نامشخص است. این کارگزار Jardine lioyd Thompson Group نام دارد که در آبان ماه سال گذشته مجوز خود را دریافت کرده است. این گروه ظاهرا به جز یک نام، چیز دیگری نیست، چرا که هنوز مشخصات پستی و تلفن تماس آن نامشخص است.

بر خلاف شش کارگزاری یا دفتر ارتباطی دیگر که همه توسط افرادی ایرانی مدیریت می شوند، مدیریت این گروه بر عهده «مارگارت رایان» است.

قدیمی ترین کارگزاری بیمه خارجی در کشور kay international public limited company نام دارد که مربوط به کشور انگلستان است. این واحد در سال ۱۳۸۴ مجوز فعالیت خود را دریافت کرده و مسئولیت آن بر عهده حامد فرشباف ماهریان است.

بر اساس آیین نامه تاسیس، فعالیت و انحلال دفاتر ارتباطی مؤسسات بیمه و مؤسسات کارگزاری بیمه خارجی در جمهوری اسلامی ایران، مؤسسات بیمه و مؤسسات کارگزاری بیمه خارجی می توانند با موافقت بیمه مرکزی ایران و در چارچوب ضوابط این آیین نامه اقدام به تاسیس دفتر ارتباطی در جمهوری اسلامی ایران کنند. دفاتر ارتباطی موظفند علاوه بر ضوابط این آیین نامه، از قوانین دولت جمهوری اسلامی ایران و همچنین به عنوان شخص حقوقی از مقررات حاکم بر صنعت بیمه کشور ایران پیروی کنند.

دفاتر ارتباطی می توانند به عنوان رابط بین مؤسسه متبوع خود و مؤسسات بیمه ایرانی در زمینه پیگیری امور بیمه اتکایی ، ارائه خدمات کارشناسی و انتقال دانش فنی بیمه ای فعالیت کنند،اما مجاز به عرضه بیمه و انجام عملیاتی که در حیطه وظایف مؤسسات بیمه داخلی قرار دارد نیستند.

* کد خبر: 8141

این را نیز بررسی کنید

انتظارات بیمه گران از دولت آینده

دولت سیزدهم به زودی کار خود را آغاز می کند، در حالی که نه تنها …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *