دوشنبه , ۲۹ شهریور ۱۴۰۰
خانه » ویژه » سهام بیمه معلم امسال هم عرضه نمی شود

سهام بیمه معلم امسال هم عرضه نمی شود

معاون پذیرش و ناشران فرابورس ایران تاکید کرد که سهام شرکت بیمه معلم امسال هم در این بازار عرضه نخواهد شد.

سید مهدی علم الهدی در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری خرد و کلان با بیان این که بیمه معلم تنها مرحله پذیرش در فرابورس را طی کرده است، گفت: انجام مقدمات عرضه سهام این شرکت زمان می برد و قطعا عرضه آن به امسال نمی رسد.

محمد حسین داجمر رئیس هیات مدیره وقت این شرکت در نیمه سال ۱۳۹۵ گفته بود: طبق برنامه ریزی و در صورت نبود مانعی، در نظر است تا فرایند پذیرش در فرابورس این شرکت طی ماه های آینده نهایی شود و در صورت امکان، قبل از سال ۱۰ درصد سهام آن عرضه اولیه شود، در غیر این صورت عرضه اولیه سهام سال آینده و بعد از برگزاری مجمع فوق العاده انجام خواهد شد. با این حال تا کنون این وعده محقق نشده است.

پس از آن نیز مدیرعامل و اعضای هیات مدیره بیمه معلم چندین بار درباره ورود این شرکت به فرابورس اظهار نظر کرده و وعده آن را مطرح کرده اند، اما ظاهرا این روند دست کم امسال محقق نخواهد شد.

بر اساس اطلاعات موجود، سرمایه این شرکت هم اکنون ۱۵۰۰ میلیارد ریال است. آخرین اطلاعات مربوط به بیمه معلم در سامانه کدال، صورتهای مالی میان دوره ای ۶ ماهه منتهی به ۳۱ شهریور ۱۳۹۱ است و پس از آن اطلاعات تازه ای به جز گزارش مجامع، آن هم در روزنامه ها درباره این شرکت منتشر نشده است.

بیمه معلم شرکتی از مجموعه هلدینگ صندوق ذخیره فرهنگیان است که نسبت توانگری مالی آن طی سه سال منتهی به ۱۳۹۵ در سطح دو باقی مانده است. توانگری مالی این شرکت طی این مدت همواره روند نزولی را طی کرده و از ۷۸٫۵۲ درصد به ۷۰٫۳۲ درصد رسیده است.

 

* کد خبر: 7930

این را نیز بررسی کنید

بیمه گران خارجی از ایران رفته اند

تازه ترین فهرست دفاتر ارتباطی مؤسسات بیمه و مؤسسات کارگزاری بیمه خارجی دارای پروانه فعالیت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *