سه شنبه , ۱۲ مرداد ۱۴۰۰
خانه » ویژه » مسئولیت های اجتماعی بیمه معلم را چه کسی هدایت می کند؟

مسئولیت های اجتماعی بیمه معلم را چه کسی هدایت می کند؟

شرکت بیمه معلم به عنوان یکی از زیرمجموعه های صندوق ذخیره فرهنگیان، مدتی است که عمل به مسئولیت های اجتماعی را در فعالیت های خود پررنگ کرده است؛ حمایت از تیم ملی شمشیربازی، کمک به مرکز نگهداری از بیماران و حتی کمک کردن به مناطق زلزله زده. این ها اقداماتی شایسته است، اما در همه آنها یک وجه مشترک جالب توجه دیده می شود.

به گزارش پایگاه خبری خرد و کلان، شرکت بیمه معلم به تازگی در خبری اعلام کرد که «هزینه سررسید امسال صرف بازسازی مراکز درمانی فرهنگیان در مناطق زلزله زده گردید تا بار دیگر برگ خیرخواهانه دیگری برای بیمه معلم ورق خورد.»

بخش قابل توجهی از پرتفوی شرکت بیمه معلم به وزارت آموزش و پروش و واحدهای تابعه آن اختصاص دارد و طبیعی است که این شرکت ابتدا برای رضای خدا و در ادامه برای جلب نظر صاحبان این پرتفوی کپتیو، چنین اقدامی را انجام دهد.

جلوه دیگری از عمل به مسئولیت های اجتماعی این شرکت را می توان در حمایت از فدراسیون شمشیربازی دید. اقدامی که سال گذشته نمود زیادی داشت، چرا که این شرکت توانست با حمایت خود این ورزش مهجور را به چشم مخاطبان بیاورد. همین اقدام توانست «مجتی عابدینی» را به عنوان شمشیرباز حرفه ای کشورمان مطرح کند.

یکی دیگر از اقداماتی که توسط این شرکت انجام شد، حضور در موسسه خیریه حمایت از آسیب دیدگان اجتماعی موسوم به «سرای احسان» در سال گذشته بود. کانال تلگرامی این شرکت فیلمی از حضور دو بازیگر زن پخش کرد که در سرای احسان حضور یافته و هدایایی را در بسته بندی هایی با لوگوی بیمه معلم به مددجویان تقدیم می کردند.

اینها همه اقداماتی خوب و قابل تقدیرند، اما وجه مشترک آنها چیست؟ بر خلاف شرکت هایی که تنها یک روند ثابت را در مسئولیت های اجتماعی خود پیگیری کرده و از این شاخه به آن شاخه نمی پرند، چرا شرکت بیمه معلم این گونه حرکت کرده است؟

پاسخ این سوال، نام یک نفر است؛ غلامرضا حیدری کرد زنگنه. او در شرکت بیمه معلم رئیس هیات مدیره، در صندوق ذخیره فرهنگیان عضو هیات امنا، در فدراسیون شمشیربازی عضو هیات رئیسه و در سرای احسان رئیس هیات امناست.

 

* کد خبر: 7867

این را نیز بررسی کنید

اختصاصی/ ۱۷ کارگزار برخط قانونی از سوی بیمه مرکزی مشخص شدند

اسامی ۱۷ کارگزار رسمی برخط دارای مجوز یا در حال طی مراحل دریافت مجوز از …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *