دوشنبه , ۳ آبان ۱۴۰۰
خانه » بیمه » آزادی ۲۵هزار زندانی حوادث رانندگی توسط صندوق تامین خسارت بدنی

آزادی ۲۵هزار زندانی حوادث رانندگی توسط صندوق تامین خسارت بدنی

صندوق تامین خسارت های بدنی در نزدیک به ۴ سال اخیر با پرداخت افزون بر ۲۷٫۲۳۳ میلیارد ریال خسارت به مردم در سراسر کشور، حمایت جدی از قربانیان مستأصل و درمانده فاقد هرگونه پوشش بیمه‌ای حوادث رانندگی داشته است.

به گزارش پایگاه خبری خرد و کلان، این میزان پرداختی در مقایسه با ۴۶ سال گذشته صندوق (۱۳۹۲-۱۳۴۷) یعنی از ابتدای تأسیس تا سه سال و ده ماه اخیر، حدود ۱۴/۲ برابر می‌باشد. میانگین خسارت پرداختی سه سال و ده ماه اخیر حدود ۸٫۷۸۵ میلیارد ریال سالیانه می‌باشد که در مقایسه با ۴۶ سال گذشته که ۲۷۶ میلیارد ریال بوده است، ۳۱۸۳ درصد افزایش داشته است.

در طی این مدت، در کنار رسالت اصلی صندوق که حمایت جدی از قربانیان مستأصل و فاقد هرگونه پوشش بیمه‌ای در سراسر کشور بوده است، با همکاری دو نهاد صندوق تأمین خسارتهای بدنی و ستاد دیه، افزون بر ۲۴٫۸۶۲ نفر از زندان آزاد و یا از زندانی شدن مقصر جلوگیری شده است و سرانه این فعالیت در طی سنوات اخیر بالغ بر ۸٫۰۲۰ نفر می‌باشد.

اقدام جدی در راستای جبران تفاوت دیه زن و مرد و پرداخت مابه‌التفاوت آن در اجرای مفاد تبصره ماده ۵۵۱ قانون مجازات اسلامی برای اولین بار در سطح کشور بطوریکه در طول ۱۰/۳ سال اخیر، افزون بر ۱۱۶ میلیارد ریال توسط صندوق تأمین خسارتهای بدنی پرداخت گردیده است.

تمهیدات گسترده‌ای در سطح صندوق جهت کاهش طول دوره رسیدگی و پرداخت غرامت صورت پذیرفته است که نتیجه این اقدامات بیانگر کاهش میانگین طول دوره رسیدگی در طول ۴ سال گذشته از ۳ ماه به حدود ۱۰ روز بوده و در شرایط حاضر خوشبختانه طول دوره مذکور به ۵ روز کاهش یافته است.

رشد منابع مالی صندوق در این مدت در قیاس با سنوات ۱۳۴۷ تا ۱۳۹۲ (۴۶ سال گذشته) بیانگر رشدی معادل ۲۳۶ درصد می باشد که این امر متأثر از عملکرد صحیح صندوق در ۲ حوزه زیر می‌باشد:

خالص ارزش افزوده منابع صندوق: خالص مانده منابع صندوق در پایان سال ۱۳۹۲ که ناشی از عملکرد سنوات ۱۳۴۷ تا ۱۳۹۲ می‌باشد جمعاً معادل۵٫۷۵۷ میلیارد ریال بوده است که این مبلغ در پایان دوره میانی سال ۱۳۹۶ معادل ۳۲٫۷۰۱ میلیارد ریال گردیده است که این موضوع بیانگر رشد ۵۶۸ درصدی خالص منابع مازاد صندوق در طول ۱۰/۳ سال اخیر در مقایسه با ۴۶ سال عملکرد صندوق می باشد.
بازدهی منابع سرمایه گذاری صندوق با میانگین نرخ بازدهی منابع سرمایه گذاری شده صندوق در طول ۱۰/۳ سال گذشته معادل ۵/۲۸ درصد می باشد که در قیاس با سنوات گذشته (۱۳۴۷ لغایت ۱۳۹۲ – ۴۶ سال گذشته) که بطور متوسط ۱۸ درصد بوده است حداقل ۵/۱۰ درصد بازدهی بیشتر بوده است که ناشی از مدیریت بهینه منابع در راستای ارائه خدمات مناسبتر به گروه هدف می باشد.

بدین ترتیب ملاحظه می گردد که عملکرد مدیریت منابع مالی صندوق در طول دوره اخیر در مقایسه با متوسط صنعت و متوسط نرخ بازدهی اقتصادی کشور در بهینه ترین شرایط بیانگر بی بدیل بودن عملکرد صندوق در مقایسه با تمام صنایع و بازدهی های اقتصادی کشور می باشد.

* کد خبر: 7727

این را نیز بررسی کنید

بیمه درمان تکمیلی

با بیمه موبایل سامان، همیشه خیالتان راحت است

مدیر بیمه های مهندسی شرکت بیمه سامان تاکید کرد که «بیمه موبایل سامان» اغلب خطرهای …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *