دوشنبه , ۲۹ شهریور ۱۴۰۰
خانه » بانک » سامانه حاکمیتی صیاد منشا تحولات مهمی در نظام بانکی بوده است

سامانه حاکمیتی صیاد منشا تحولات مهمی در نظام بانکی بوده است

مدیرعامل شرکت دانش بنیان خدمات انفورماتیک نوین کیش دریافت تندیس و لوح تقدیر جشنواره نوربخش از سوی سامانه صیاد را ثمره تلاش تیمی برای ایجاد سامانه‌ای حاکمیتی عنوان کرد.
به گزارش پایگاه خبری خرد و کلان، مهندس سید کاظم دهقان در مراسمی که با حضور اعضای هیات مدیره و جمعی از مدیران شرکت برگزار شد، تصریح کرد: همان گونه که مدیران ارشد بانک مرکزی بارها اعلام کرده‌اند، سامانه حاکمیتی صیاد منشا تحولات مهمی از جمله اعتبارسنجی یکپارچه، کنترل دقیق اهلیت متقاضی دسته چک پیش از صدور و استعلام وضعیت عملکرد صادرکننده چک در نظام بانکی بوده است.
وی ضمن تقدیر از کارشناسان و متخصصان شرکت که در تهیه و تولید این سامانه نقش آفرین بوده‌اند، افزود: با راه‌اندازی سامانه صیاد، اطمینان و اعتماد به چک به عنوان یکی از ابزارهای تامین مالی خرد و پرداخت بیشتر شده است.
مهندس دهقان کسب جایزه برتر بخش سامانه‌های ملی جشنواره دکتر نوربخش را دستاوردی ارزشمند برای شرکت دانست و خاطرنشان کرد: بی شک دریافت این جایزه مسئولیت ما را در مسیری که انتخاب کرده‌ایم سنگین‌تر خواهد کرد و باید همان گونه که با یک کار تیمی منسجم محصولی قابل اتکا در حوزه سامانه‌های حاکمیتی ایجاد کرده‌ایم با برنامه‌ریزی دقیق‌تر در جلب رضایت بانک مرکزی با تولید و بهبود دیگر سامانه‌ها نقش آفرین باشیم.
وی با تقدیر از مدیران سابق شرکت و نقش آنها در موفقیت‌های به دست آمده اظهار کرد: جا دارد از زحمات و پشتیبانی‌های مدیران شرکت خدمات انفورماتیک به ویژه جناب آقای مهندس نجفی و معاونان ایشان برای کسب این موفقیت قدردانی کنیم.
در ادامه این مراسم مهندس محمدتقی واقف، رییس هیات مدیره شرکت نیز در سخنانی ضمن تبریک کسب دریافت جایزه برتر جشنواره نوربخش اظهار کرد: همایش بانکداری الکترونیک و نظام‌های پرداخت که هفتمین دوره خود را پشت سر گذاشت، یکی از با اهمیت‌ترین وقایع تخصصی بانکی محسوب شده و دارای اعتبار ویژه‌ای در نظام بانکی کشور است.
وی با تقدیر از همه کسانی که در تولید، پشتیبانی و هماهنگی اجرایی سامانه صیاد نقش آفرین بوده‌اند، تصریح کرد: امیدواریم با پتانسیل مناسبی که در شرکت وجود دارد بتوان محصولات و خدمات بیشتری به جامعه بانکی کشور به ویژه بانک مرکزی ارائه کنیم.
بر اساس این گزارش سامانه صیاد شرکت خدمات انفورماتیک نوین کیش، جایزه برتر بخش سامانه‌های ملی جشنواره مرحوم دکتر نوربخش در هفتمین همایش سالیانه بانکداری الکترونیک و نظام‌های پرداخت را به خود اختصاص داد.
سامانه صیاد به منظور یکپارچه‌سازی فرآیند صدور دسته چک‏های بانکی، به سفارش بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران پیاده‌سازی شده است. این سامانه با متمرکزسازی درخواست‌های دسته چک، امکان اعتبارسنجی صاحبان حساب و امضاء را فراهم ساخته و از اختصاص دسته چک به افراد فاقد صلاحیت و بدسابقه جلوگیری می‌کند.
همچنین سامانه صیاد با اختصاص شناسه منحصر به فرد به هر برگ چک، استعلام و پیگیری وضعیت چک را تسهیل کرده و باعث افزایش اعتبار دسته چک در تبادلات مالی کشور می‌شود. این سامانه با ثبت دسته چک‌های صادر شده، یک بانک اطلاعاتی یکپارچه و مدون از سوابق صدور دسته چک در سراسر کشور ایجاد کرده است.

* کد خبر: 7721

این را نیز بررسی کنید

ایران زمین

تامین مالی ۸۰۰ میلیارد ریالی بانک ایران زمین از محل منابع صندوق توسعه ملی

صندوق توسعه ملی گزارشی از نحوه توزیع بانکی مبلغ قراردادهای عاملیت ارزی و ریالی منتشر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *