یکشنبه , ۱۰ مرداد ۱۴۰۰
خانه » بانک »  اپلیکیشن‌ها محدودیت‌های تازه کدهای دستوری را جبران می‌کنند

 اپلیکیشن‌ها محدودیت‌های تازه کدهای دستوری را جبران می‌کنند

محدودیت‌هایی که قرار است با دستور بانک‌مرکزی از ۱۵ بهمن در تراکنش‌ها با کدهای دستوری اعمال شود هیچ تأثیر نامطلوبی بر کیفیت و سهولت دسترسی کاربران به شارژ تلفن‌همراه بوجود نخواهد آورد.
به گزارش پایگاه خبری خرد و کلان، حامدمنصوری مدیرعامل شرکت آسان‌پرداخت به عنوان یکی از بزرگترین ارائه‌دهندگان خدمات پرداخت الکترونیک بر بستر کدهای دستوری با اعلام این مطلب گفت: علی‌رغم دغدغه‌هایی که از ابتدا درباره استفاده از کدهای دستوری وجود داشت، نهادهای ناظر با هدف ایجاد و تقویت فرهنگ استفاده از ابزارهای پرداخت الکترونیک در کشور، تمرکز خود را بر مدیریت ریسک‌ها قرار دادند تا برخی شرکت‌های پرداخت الکترونیک بتوانند با سرمایه‌گذاری و معرفی هر چه بیشتر ابزارها، جامعه را به سمت اعتماد و استفاده بیشتر از روش‌های پرداخت الکترونیک سوق دهند.
وی ادامه‌داد: در همین راستا تلاش‌ها و سرمایه‌گذاری‌های فراوانی برای آشنایی جامعه با ابزارهای پرداخت از جمله کدهای دستوری انجام شد که نتیجه آن را پس از مدت کوتاهی در افزایش تعداد تراکنش‌ها بخصوص در تراکنش‌ها با ابزار موبایلی مشاهده کردیم.
منصوری افزود: پس از مدتی با فراهم‌آمدن بسترهای فنی لازم مانند پوشش اینترنت در شبکه تلفن‌همراه، افزایش گوشی‌های هوشمند و… روش‌های دیگری مانند اپلیکیشن‌های موبایلی در میان مردم فراگیر شدند و کم‌کم شاهد مهاجرت بخشی از تراکنش‌های یو‌اس‌اس‌دی به سمت تراکنش‌های اینترنتی بودیم.
مدیرعامل آسان‌پرداخت با اشاره به سرمایه‌گذاری‌های قابل‌توجه برخی شرکت‌های پرداخت در حوزه تحقیق، توسعه و ساخت اپ‌های بومی، گفت: طی یکی دو سال اخیر تمام تلاش و توان مالی و کارشناسی خود را معطوف به ایجاد ابزارهای پرداخت‌های مطمئن‌تری در قالب اپلیکیشن‌های موبایلی با بهره‌گیری از دانش و ظرفیت‌های داخلی کردیم که امروز خوشبختانه ثمرات این تلاش‌ها بخوبی ملموس است. در حال حاضر بیش از ده اپلیکیشن مناسب در دسترس کاربران است که مجموعا بیش از ۳۰ میلیون کاربر آن‌ها را دانلود کرده‌اند.
این فعال حوزه پرداخت الکترونیک ادامه‌داد: یکی از نتایج آینده‌نگری و سرمایه‌گذاری انجام شده برای ساخت و ترویج اپلیکیشن‌ها را امروز که بانک‌مرکزی تصمیم به اعمال محدودیت در تراکنش‌های یو‌اس‌اس‌دی گرفته این است که می‌توانیم با قاطعیت به کاربران اطمینان دهیم که با هیچ مشکلی برای دسترسی به خدمات قبلی بر بستر کدهای دستوری مواجه نخواهندشد چرا که تمام این خدمات اکنون بر روی اپلیکیشن‌ها وجود دارد و کاربران می‌توانند براحتی از آن‌ها بهره‌مند شوند.
منصوری گفت: همین اطمینان‌خاطر را به اپراتورهای تلفن‌همراه هم می‌دهیم چرا که تمام سرویس‌های موجود بر کدهای دستوری اکنون روی اپ‌ها وجود دارد و تعاملات و مناسبات شرکت‌های پرداخت با اپراتورها مانند گذشته در چارچوب مقررات و ملاحظات نهادهای ناظر حوزه پولی و بانکی و پرداختی ادامه خواهدیافت.
وی در پایان گفت: به هر تقدیر، محدودیت در خدمات پرداخت بر بستر کدهای دستوری، تشخیص و تصمیم بانک‌مرکزی به عنوان نهاد ناظر است و بازیگران این حوزه باید با این تصمیم همراهی داشته‌باشند بنابراین در شرایط فعلی بهترین کار، تلاش برای حفظ کیفیت و کمیت مناسبات و تعاملات میان تمام بازیگران اعم از شرکت‌های پرداخت، اپراتورها و… است تا بتوانیم خدمات مناسبی به مردم ارائه دهیم.

* کد خبر: 7658

این را نیز بررسی کنید

خدمات ارزی بانک آینده در دسترس مردم ایران

بانک آینده به‌منظور ارزش‌آفرینی برای مشتریان و ارائه خدمات شایسته‌تر، خدمات ارزی در قالب افتتاح …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *