دوشنبه , ۲۹ شهریور ۱۴۰۰
خانه » ویژه » موسسه اعتباری ملل به دنبال خروج از بیمه تعاون

موسسه اعتباری ملل به دنبال خروج از بیمه تعاون

سید امین جوادی که عضو هیات مدیره شرکت بیمه تعاون و مدیرعامل موسسه اعتباری ملل است، در گفت و گویی در حاشیه هفتمین همایش سالانه بانکداری الکترونیک و نظام های پرداخت، به سوالاتی پیرامون شرکت بیمه تعاون پاسخ گفت.

متن گفت و گوی جوادی با خبرنگار پایگاه خبری خرد و کلان، به این شرح است:

 

شنیده شده که شخص شما در حال تلاش برای تبدیل شرکت بیمه تعاون به شرکت بیمه ملل هستید. این موضوع صحت دارد؟

من کاملا این موضوع را تکذیب می کنم. جالب است که بدانید موسسه اعتباری ملل قصد داشت سهامش در بیمه تعاون را بفروشد و از آنجا خارج شود.

چرا چنین تصمیمی گرفتید؟

چون تخلفات بیشماری در آنجا اتفاق افتاد. می دانید بیمه مرکزی صلاحیت دو نفر از اعضا[ی هیات مدیره] که در این نابسامانی دست داشتند را رد کرد. با این حال بعضی دوستان اصرار کردند که ما سهاممان در بیمه تعاون را نفروشیم.

قصد ندارید سهمتان در این شرکت را بیشتر کنید؟

ما اراده ای برای افزایش سهم نداریم و حتی بعد از خرید سهام کنونی، حتی یک سهم هم اضافه نکرده ایم؛ نه در پنهان و نه در آشکار.

شرایط فعلی این شرکت را چطور ارزیابی می کنید؟

من معتقدم ظرفیتی در بیمه تعاون وجود داشت که به دلیل سوء مدیریت و و سوء عملکرد، این ظرفیت ها را از دست داده ایم. ما الان به دنبال بازگرداندن آن ظرفیت ها هستیم.

فکر می کنید ترکیب کنونی سهامداران این شرکت مناسب است؟

ما باید قدر سهامداران کنونی بیمه تعاون را بدانیم. آن سهامداران خرد هستند، کسانی هستند که همیشه ماندگارند و ماندن آنها نعمت است. ما اصلا علاقه نداریم سهامداران خرد از ترکیب این شرکت خارج شوند، چون آنها هم وطن ما و از بخش تعاون هستند. بخش تعاون، بزرگ و ارزشمند است و نقش آن در اقتصاد کشور مهم است.

گرچه بنیانگذار این شرکت تقریبا خود بنده بودم، اما اوایل که دیدم در آنجا سوء مدیریت رخ می دهد، از ترکیب خارج شدیم. با این حال آقایان اصرار کردند که شرکت در حال از بین رفتن است و به همین دلیل دو سال پیش سهام شرکتی که در حال فروشش بودند را ما خریدیم تا مشکل حل شود.

تلاش می کنید سهامتان را حفظ کنید؟

اگر به من باشد که به دنبال فروش سهام بیمه تعاون هستم، ولی دوستان من معتقدند اگر ما از آن شرکت خارج شویم، همه چیز به هم می ریزد. ما منتظریم شرکت کمی پا بگیرد و به جایگاهی برسد؛ در چنین شرایطی امکان خروج ما زیاد است.

در حال حاضر ابهاماتی درباره نحوه عملکرد مدیرعامل شرکت مطرح شده است. در این باره نظری دارید؟

هیات مدیره ای که اکنون در شرکت حاکم شده، به دنبال عقلانیت است و می گوید این دارایی کشور ماست و باید حفظ شود. نمی شود به دنبال جنجال و دعوا بود. ما باید آنجا کاملا با هم مفاهمه داشته باشیم. این اتفاق هم در حال رخ دادن است.

مدیرعامل جدید هم رزومه مشخصی دارد. البته من هم ایشان را به شرکت نیاوردم و اتفاقا کسانی که اکنون به او معترض اند، خودشان ایشان را آورده اند. من دیدم جوانی است که وظایفش را به خوبی انجام می دهد و گفته ایم که باید به او کمک شود.

* کد خبر: 7625

این را نیز بررسی کنید

بیمه گران خارجی از ایران رفته اند

تازه ترین فهرست دفاتر ارتباطی مؤسسات بیمه و مؤسسات کارگزاری بیمه خارجی دارای پروانه فعالیت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *