یکشنبه , ۱۰ مرداد ۱۴۰۰
خانه » ویژه » بیمه ملت، رکورددار حفظ نسبت توانگری مالی

بیمه ملت، رکورددار حفظ نسبت توانگری مالی

تازه ترین اطلاعات منتشر شده از نسبت توانگری شرکت های بیمه نشان می دهد ۹ شرکت از ۲۰ شرکت حاضر در سرزمین اصلی سطح توانگری یک را در سال جاری تجربه کرده اند، اما از این میان توانگری مالی کدام شرکت بیشتر قابل اتکاست؟
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری خرد و کلان، نسبت توانگری مالی (Solvency Margin Ratio: SMR) مقدار توانگری مالی مؤسسه بیمه را اندازه می‌گیرد و از تقسیم مبلغ سرمایه موجود بر مبلغ سرمایه الزامی به دست می‌آید.
آن طور که جدول منتشر شده نشان می دهد شرکت های بیمه آسیا، البرز، سامان، نوین، پاسارگاد، کارآفرین، ملت، ما و سرمد توانسته اند در سال جاری سطح یک توانگری را از آن خود کنند.
از این میان شرکت های بیمه البرز، ملت، سامان، پاسارگاد و کارآفرین طی سال های پس از تصویب آیین نامه نحوه محاسبه و نظارت بر توانگری مالی موسسات بیمه، همواره در سطح یک توانگری باقی مانده اند.
اما نگاه جدی تر به این شاخص نشان می دهد بیمه ملت از ابتدا تا کنون، نسبت توانگری بیشتری در مقایسه با همه شرکت های دیگر داشته و عدد بیش از ۲۰۰ درصد را نشان داده است.
بررسی نسبت توانگری مالی شرکت هایی که طی سال های ۱۳۹۱ تا ۱۳۹۶ این شاخص برای آنها محاسبه شده نشان می دهد تنها شرکت های بیمه پاسارگاد، میهن و کوثر، فقط در سال نخست توانسته اند این عدد را بیش از ۲۰۰ درصد نشان دهند و همین شرکت ها در سال بعد با سقوط قابل توجهی در نسبت توانگری مواجه شده اند.
روند تثبیت شده نسبت توانگری مالی شرکت بیمه ملت در شش سال متوالی از سرمایه قابل توجه و اداره درست این سرمایه طی سالهای مورد اشاره حکایت دارد. بیمه ملت همچنین طی یک سال و نیم گذشته جهش چشمگیری در سهم بازار خود داشته که نشان دهنده مدیریت درست ریسک آن شرکت است.

* کد خبر: 7619

این را نیز بررسی کنید

انتظارات بیمه گران از دولت آینده

دولت سیزدهم به زودی کار خود را آغاز می کند، در حالی که نه تنها …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *