سه شنبه , ۱۲ مرداد ۱۴۰۰
خانه » بیمه » شعبه کرمانشاه بیمه دانا، موفق ترین شعبه در وصول مطالبات

شعبه کرمانشاه بیمه دانا، موفق ترین شعبه در وصول مطالبات

با توجه به عملکرد مثبت بیمه دانا در استان کرمانشاه، نسبت خسارت صنعت بیمه در این استان ۵ درصد کاهش یافته است.
به گزارش پایگاه خبری خرد و کلان، محسن رستم پور رئیس شعبه کرمانشاه بیمه دانا با تشریح عملکرد این شعبه در سال گذشته گفت: نسبت خسارت صنعت بیمه در استان کرمانشاه بدون احتساب سهم بیمه دانا ۸۸ درصد و با احتساب سهم بیمه دانا ۸۳ درصد است که نسبت خسارت استان را ۵ درصد کاهش داده است.
وی گفت: با توجه به اختصاص ۱۴ درصد سهم حق بیمه و ۸٫۷ درصد خسارت استانی، عملکرد این شعبه نسبت خسارت حدود ۵۲ درصدی را نشان می دهد.
وی با اشاره به افزایش سهم حق بیمه استانی از ۷٫۹ درصد در سال ۱۳۹۳ به ۱۳٫۷۱ درصد در سال ۱۳۹۵و کاهش سهم استانی خسارت از ۹٫۳۶ به ۸٫۸ علی رغم افزایش ۶ درصدی سهم حق بیمه در این مدت افزود: اختصاص ۱۴ درصد از سهم پرتفوی استانی با نسبت خسارت ۵۲ درصدی در سال ۱۳۹۵ و رعایت ترکیب پرتفوی بر اساس سند چشم انداز و اختصاص ۲۷ درصد از سبد پرتفوی به بیمه های عمر از جمله عملکرد این شعبه در سال گذشته محسوب می شود.
رستم پور در پایان خاطر نشان کرد: تسویه، تعیین تکلیف و وصول مطالبات تا پایان سال ۱۳۹۵، وصول ۹۹ درصد حق بیمه صادره، وصول تمامی فیش ها و چک های دریافتی از بیمه گزاران، وصول و تعیین تکلیف کلیه خسارات بازیافتی از دیگر اقدامات شعبه کرمانشاه در سال گذشته به شمار می رود.

* کد خبر: 7561

این را نیز بررسی کنید

قیمت خودرو

شمارش معکوس بازگشایی نماد «ملت»

مدیر سرمایه‌‌گذاری شرکت بیمه ملت در خصوص بازگشایی نماد این شرکت پس از افزایش سرمایه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *