سه شنبه , ۱۲ مرداد ۱۴۰۰
خانه » ویژه » بیمه ایران از محل قرارداد اربعین، سود شناسایی کرد

بیمه ایران از محل قرارداد اربعین، سود شناسایی کرد

مدیرعامل شرکت بیمه ایران با بیان این که هنوز گزارش مدونی درباره عملکرد این شرکت در ایام اربعین تهیه نشده است، تایید کرد که می توان از آن عملیات سود شناسایی کرد.

محسن پورکیانی در نشست خبری امروز خود در پاسخ به سوال خبرنگار پایگاه خبری خرد و کلان درباره سرنوشت بیمه زائران اربعین گفت: هنوز درباره میزان صدور بیمه نامه، حق بیمه دریافتی یا خسارت های پرداختی در پروژه اربعین گزارش نهایی آماده نشده است، اما به طور کلی می توان گفت که این قرارداد سود چندانی نداشته است.

وی با اظهار تاسف از این که موضوع صدور بیمه نامه برای زائران اربعین به مسائل غیرفنی دچار شد، ادامه داد: ما در انعقاد این قرارداد با سازمان حج و زیارت هیچ تخلفی نداشتیم، اما متاسفانه با برخی اظهارنظرهای غیرواقعی درباره آن مواجه شدیم.

پورکیانی در پاسخ به این سوال که آیا همان طور که قول داده بودید، سود حاصل از این قرارداد را به بیمه گزاران بر می گردانید، گفت: از این محل سودی شناسایی شده و ما تصمیم داریم آن را برای ساخت مرکزی که به امور زائران در سال آینده کمک می کند، مانند یک مرکز درمانی یا مشابه آن اختصاص بدهیم.

وی در ادامه به رشد ۴ درصدی حق بیمه این شرکت در ۸ ماه نخست سال جاری اشاره کرد و گفت: ما قرارداد بنیاد شهید را طی یک اقدام حرفه ای و منطقی از دست دادیم، چرا که در سال گذشته از محل این قرارداد ۱۵۰۰ میلیارد تومان خسارت پرداخت کردیم و پیش بینی می شود ۵۰۰ میلیارد تومان دیگر نیز خسارت به دست ما برسد، در حالی که از حق بیمه ۲ هزار میلیارد تومانی این قرارداد، هیچ وصولی نداشتیم.

پورکیانی همچنین اعلام کرد که خسارت های پرداختی این شرکت در ۸ ماه نخست سال جاری ۱۹ درصد رشد داشته و توانگری مالی آن همچنان بر روی عدد ۴ درجا می زند.

مدیرعامل بیمه ایران همچنین به تغییر ساختار این شرکت اشاره کرد و با بیان این که در روش جدید، شعب بیمه ایران در هر استان ترازنامه و صورت های سود و زیان جداگانه خواهند داشت، تاکید کرد: ساختار جدید، چابکی در پی خواهد داشت و ضوابط اداری زائد را به شدت کاهش خواهد داد.

وی افزود: اکنون ۶۲ درصد نیروهای شرکت بیمه ایران قراردادی هستند، در حالی که ما به نیروی رسمی برای تفویض اختیار نیاز داریم، بنابراین طی یک آزمون استخدامی تعدادی نیرو جذب خواهیم کرد.

پورکیانی همچنین با اشاره به مطرح شدن موضوع تحقیق و تفحص از این شرکت توسط برخی نمایندگان مجلس، از آن استقبال کرد و گفت: بخش عمده مطالبات ما از سازمان های دولتی و مربوط به دوره های قبل از مدیریت من است و بخش قابل توجهی از آن نیز مربوط به بنیاد شهید است.

به گفته او، اقداماتی مانند واگذاری تعهدات شرکت بیمه توسعه و بدهی های معوق، نظام بیمه گری در این شرکت را به هم ریخته و شرایط شرکت را سخت کرده است.

 

* کد خبر: 7499

این را نیز بررسی کنید

اختصاصی/ ۱۷ کارگزار برخط قانونی از سوی بیمه مرکزی مشخص شدند

اسامی ۱۷ کارگزار رسمی برخط دارای مجوز یا در حال طی مراحل دریافت مجوز از …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *