دوشنبه , ۱۱ مرداد ۱۴۰۰
خانه » ویژه » از «شکر گذار» حداد عادل تا «رَنگینَک» مدیرعامل

از «شکر گذار» حداد عادل تا «رَنگینَک» مدیرعامل

حمید رضا نصیری نژادپایگاه خبری خرد و کلان

توییت غلامعلی حداد عادل که در آن «شکرگزار» را «شکرگذار» نوشته بود بسیار خبرساز شد. البته رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی با پذیرش اشتباه خود، آن را خیلی زود اصلاح کرد، اما این ماجرا من را به یاد یک خاطره انداخت.

مدت ها پیش در یک شرکت اسم و رسم دار مشغول به کار بودم. یکی از مسئولان شرکت برای این که بتواند همکارانش را مدیریت کند، آنها را ظاهرا بنا به توانایی و میزان کارکرد و عملا بنا به میزان گوش به فرمان بودن، طبقه بندی کرده بود. در این طبقه بندی، سه رنگ مشخص شده بود. رنگ سبز، نماد کارکنان «کاملا گوش به فرمان»، رنگ زرد نماد کارکنان «کمی گوش به فرمان» و رنگ قرمز نماد کارکنان «دارای تمرد» بود.

مقام مسئول که خیلی هم به فوتبال علاقه داشت، در نهایت عنوان «Ranking» را برای طرحش انتخاب کرده بود، اما در همه طرح های توجیهی خطاب به مدیرعامل معادل فینگیلیش عنوان آن طرح را نوشته بود، یعنی «رَنکینگ».

مدتی که از اجرای طرح گذشت، مدیرعامل شرکت در جلسه ای با حضور مدیرانش به عملیاتی شدن آن اشاره کرد. او که گرم تشریح دستاوردهای مهم حوزه عملکردش بود، گفت: «با اجرای طرح رَنگینَک، همه چیز در حال شفاف شدن است.»

ناگهان سکوتی بر جلسه حاکم شد. مدیرعامل که تصور کرد نتیجه دقیق و بی نظیر اجرای این طرح است که همه را میخکوب کرده، تا پایان جلسه دست کم ۳ بار همان عبارت «رَنگینَک» را تکرار کرد و در هر بار هم مدیران و مسئولان حاضر در جلسه با لبخند، آن فرمایشات را تایید کردند.

اکنون «شکر گزارم» که از آن شرکت خارج شده ام و مجبور نیستم برای کسی که حتی نمی تواند یک واژه را درست بخواند کار کنم، اما در آن شرکت هنوز هم که هنوز است، کسی به آقای مدیرعامل اشتباهاتش را گوشزد نمی کند، چون همه می خواهند «سبز» بمانند.

* کد خبر: 7449

این را نیز بررسی کنید

اختصاصی/ ۱۷ کارگزار برخط قانونی از سوی بیمه مرکزی مشخص شدند

اسامی ۱۷ کارگزار رسمی برخط دارای مجوز یا در حال طی مراحل دریافت مجوز از …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *