جمعه , ۴ تیر ۱۴۰۰
خانه » ویژه » این همه حساب بانکی برای یک نفر؟!

این همه حساب بانکی برای یک نفر؟!

پایگاه خبری خرد و کلان – حمید رضا نصیری نژاد

چند روز پیش که سراغ کیف مدارکم رفته بودم، به صورت اتفاقی یک کارت بانکی متعلق به بانک کشاورزی پیدا کردم که در دوران دانشجویی آن را از بانک گرفته بودم. واقعا یادم نبود که چنین حسابی در بانک کشاورزی داشته ام.

بعد که کمی فکر کردم، متوجه شدم در دوره دبیرستان جایی مشغول به کار بودم که حقوقم را به حساب بانک سپه واریز می کرد. یعنی دست کم یک حساب هم در آن بانک داشتم.

اما بعد از ورود به بازار کار هم به دلایل متعدد مجبور شدم در بانک های مختلفی حساب باز کنم. در محل کار ثابتم، حقوق به حساب بانک تجارت واریز می شد. برای دریافت دستمزد یک پروژه در بانک سینا هم حساب باز کردم. کمی بعدتر به سازمانی معرفی شدم که حقوق مشاورانش را به حساب بانک ملی ایران واریز می کرد.

یک بار برای نوشتن یک گزارش در بانک سامان حساب باز کردم و بار دیگر در موسسه ای مشغول به کار شدم که فقط با بانک سرمایه کار می کرد.

در حال حاضر اما همه این حساب ها راکد مانده اند و من فقط از حساب دو بانک دیگر استفاده می کنم. نکته دیگر این که شاید در سالهای آینده من باز هم مجبور شوم در بانک های دیگر حساب باز کنم، آن هم فقط برای یک بار واریز وجه.

سوال این است که بر سر این حساب ها چه بلایی خواهد آمد؟ آیا امکان سوء استفاده از آنها وجود ندارد؟ بسیاری از این حساب ها بدون ثبت شماره تلفن همراه باز شده اند و هر گونه تراکنش در آنها می تواند به دور از چشم من باشد.

در حال حاضر مشتریان تلفن همراه این امکان را دارند که با ارسال یک پیامک، از تعداد سیم کارتهایی به نام آنهاست اطلاع پیدا کنند. این خدمت بسیار خوبی است که برای مشتریان ایجاد شده، اما سوال این است که اهمیت حساب های بانکی کمتر از تعداد سیم کارتهاست؟ واقعا کدام مرجع می تواند به ما بگوید در نظام بانکی، چند حساب به نام ماست؟

* کد خبر: 7157

این را نیز بررسی کنید

از یک خانه، چند بار حق بیمه اجباری می گیرید؟!

در حالی بر اساس ماده ۴ قانون تأسیس صندوق بیمه همگانی حوادث طبیعی، قرار است …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *