پنج شنبه , ۳ تیر ۱۴۰۰
خانه » بانک » موزه بانک ملی ایران، سقفی به بلندای آسمان

موزه بانک ملی ایران، سقفی به بلندای آسمان

در آستانه صدمین روز افتتاح موزه بانک ملی ایران، تعداد بازدیدکنندگان آن از مرز ۱۰ هزار نفر عبور کرده است.
به گزارش پایگاه خبری خرد و کلان، این موزه که روزی داشتن آن یک آرزو بود، امروز به نگین درخشانی در بانک تبدیل شده است. از روز افتتاح تا کنون، موزه بانک میزبان جمعی از مقامات ارشد کشور بوده است.

معاون اول رئیس جمهور، وزیر امور اقتصادی و دارایی، وزیر ورزش و جوانان، رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، استاندار تهران، نایب رئیس اول، اعضای هیات رئیسه و جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی تنها بخشی از بازدیدکنندگان موزه بوده اند.

تعدادی از میهمانان اروپایی که برای تدریس به ایران سفر کرده اند نیز بازدید از موزه بانک ملی ایران را جزو برنامه های کاری خود قرار دادند. علاوه بر این، هنرمندان، کارشناسان، دانشجویان و علاقه مندان به آثار تاریخی و نیز مشتریان بانک ملی ایران در این مدت بارها برای بازدید مراجعه داشته اند.

به طور متوسط روزانه ۱۰۰ نفر از موزه بانک دیدن کرده اند و با تاریخچه بانک، اشیای قیمتی، هدایا و … موجود در موزه آشنا شده اند. آنچه از برایند اظهار نظر بازدیدکنندگان موزه بر می آید، تقدیر از مجموعه بانک برای جمع آوری همه این آثار زیر یک سقف است.

بانک ملی ایران برای توسعه موزه برنامه های گسترده ای در پیش دارد. تصمیم بر این است که اشیای بیشتری وارد موزه شود و اقدامات جانبی دیگری از قبیل شبیه سازی فعالیت های بانکداری قدیمی با استفاده از تکنولوژی های روز در آن پیاده شود.

گرچه موزه بانک در ابتدای راه است، اما حتما راه درازی در پیش دارد. موزه بانک ملی ایران، نشانگر هویت تاریخی و ارزشمند بانک است. بدون شک با گذشت زمان، ارزش این موزه بیش از پیش آشکار می شود و آیندگان به وجود چنین موزه ای افتخار خواهند کرد.

 

* کد خبر: 7107

این را نیز بررسی کنید

مدیرعامل بانک ملی ایران

حرکت پرقدرت بانک ملی ایران در پیاده سازی سیاست‌های کلی خانواده

مدیرعامل بانک ملی ایران با اشاره به سیاست‌های کلی خانواده ابلاغی مقام معظم رهبری که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *