دوشنبه , ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۰
خانه » ویژه » فقط یک شرکت بیمه به «قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات» تن داد

فقط یک شرکت بیمه به «قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات» تن داد

با وجود گذشت حدود دو سال از ابلاغ آیین نامه اجرایی قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات، هنوز بسیاری از نهادها، سازمان و شرکت ها به سامانه مرتبط با این قانون نپیوسته اند.

به گزارش پایگاه خبری خرد و کلان، بر اساس این قانون، هر ایرانی حق دارد از هر موسسه عمومی و خصوصی ارائه دهنده خدمات عمومی (موسسات مشمول بند چ و ح و خ ماده ۱ آیین نامه اجرایی قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات) درخواست اطلاعات کرده و پاسخ را دریافت کند.

این درخواست به اجرایی شدن قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات کمک می کند و اطلاعات درخواستی به صورت برخط در سامانه منتشر خواهد شد. این سامانه در حال حاضر از نشانی http://foia.iran.gov.ir/web/guest/home در دسترس است.

همه شرکت های بیمه مشمول قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات هستند. به عبارت دیگر همه شرکت های بیمه خصوصی و دولتی باید پس از ثبت درخواست در این سامانه، پاسخگوی سوالات باشند. با این حال نگاهی به فهرست شرکت ها بیمه موجود در این سامانه نشان می دهد تنها یک شرکت در حال حاضر این قانون را عملیاتی می کند.

آن طور که سامانه انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات نشان می دهد، نام ۳۲ شرکت بیمه در فهرست ثبت شده، اما فقط شرکت بیمه ایران در حاضر حاضر این قانون را عملیاتی می کند.

 

* کد خبر: 7098

این را نیز بررسی کنید

درخواست مجدد بیمه مرکزی از ۱۸ شرکت بیمه برای عضویت در سامانه انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات

مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل بیمه مرکزی در نامه ای به مدیران عامل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *