چهارشنبه , ۲ تیر ۱۴۰۰
خانه » ویژه » تبعیض جنسیتی در بیمه تعاون، شایعه بود؟

تبعیض جنسیتی در بیمه تعاون، شایعه بود؟

چند روز پیش، یکی از کانال های پرطرفدار تلگرامی عکسی را از آگهی استخدام در شرکت بیمه تعاون منتشر و در زیرنویس آن ادعا کرد که این شرکت تبعیض جنسیتی در استخدام اعمال کرده است.

به گزارش پایگاه خبری خرد و کلان، این عکس نشان می داد که شرکت بیمه تعاون در عناوین شغلی رئیس اداره صدور مهندسی و خاص، رئیس اداره صدور مسئولیت، رئیس اداره خسارت بیمه های آتش سوزی، رئیس اداره صدور باربری و رئیس اداره اتکایی، فقط به همکار «مرد» نیاز دارد.

در سایر ردیف های شغلی پیشنهادی هم کم و بیش انحصار «مردانه» مشاهده می شود، اما به طوری کلی در ۱۰ عنوان از ۲۰ عنوان شغلی مورد نیاز در این شرکت، زن ها امکان استخدام دارند.

موضوعی که در فضای مجازی رد و بدل می شد، این بود که «#تبعیض_جنسیتی فاحش در امور استخدامی #بیمه_تعاون؛ ظاهرا خانم‌ها اصلا صلاحیت تصدی پست ریاست شرکت رو ندارند و فقط مردها می‌تونند رئیس باشند.»

یونس مظلومی مدیرعامل این شرکت پس از مشاهده این پست در فضای مجازی، به خبرنگار ما اعلام کرد که «واقعا عمدی در کار نبوده و ما همین الان چندنفر مدیر ارشد خانم در شرکت داریم.»

با این حال مراجعه به سایت شرکت بیمه تعاون نشان می دهد زنان تعداد قابل ملاحظه ای از پست های این شرکت را در اختیار ندارند.

به جز اعضای هیات مدیره و معاونان شرکت که مرد هستند، در حوزه مدیران نیز تنها نام مریم مرادی مدیر مبارزه با پولشویی و الهام صبور مدیر بیمه های باربری، کشتی و هواپیما به چشم می خورد و ۱۵ مدیر دیگر همگی از میان مردان انتخاب شده اند.

معاونین مدیران شرکت بیمه تعاون نیز به گواه آنچه در سایت شرکت مشاهده می شود، همگی مرد هستند. بیمه تعاون ۱۸ رئیس شعبه دارد که از میان آنها فقط رزیتا ولی نیا رئیس شعبه سنندج یک خانم است.

* کد خبر: 7016

این را نیز بررسی کنید

از یک خانه، چند بار حق بیمه اجباری می گیرید؟!

در حالی بر اساس ماده ۴ قانون تأسیس صندوق بیمه همگانی حوادث طبیعی، قرار است …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *