چهارشنبه , ۲۵ فروردین ۱۴۰۰
خانه » ویژه » سرعت ۹٫۵ برابری «بیمه ملت» نسبت به کل بازار با چاشنی کنترل دقیق ریسک

سرعت ۹٫۵ برابری «بیمه ملت» نسبت به کل بازار با چاشنی کنترل دقیق ریسک

شرکت بیمه ملت پس از تغییراتی که در سطح مدیریتش رخ داد، به شکل چشمگیری در عملکردش رشد نشان داده است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری خرد و کلان، اطلاعات منتشر شده از عملکرد بازار بیمه در چهار ماه نخست امسال نشان می دهد در حالی که کل حق بیمه تولیدی شرکت ها در این مدت تنها ۱۶٫۳ درصد افزایش یافته، حق بیمه تولیدی شرکت بیمه ملت ۱۵۱ درصد بیشتر شده است. در واقع میزان فروش این شرکت در مقایسه با متوسط صنعت، حدود ۹٫۵ برابر بوده است.

این در حالی است که بر اساس اعلام بانک مرکزی، نرخ تورم تیر ماه امسال ۱۰٫۲ درصد بوده است. شرکت بیمه ملت در چهار ماه نخست امسال ۲۰۶۲ میلیارد ریال بیمه نامه فروخته است.

بیمه ملت در این مدت بر دو رشته خاص به طور ویژه تمرکز کرده است. در حالی که متوسط فروش شرکت در اغلب رشته ها متناسب با متوسط صنعت است، اما در دو رشته «نفت و انرژی» و «کشتی» میزان فروش بیمه ملت بسیار بیشتر از متوسط بازار است.

حدود ۲۲ درصد بیمه نامه های نفت و انرژی و ۱۸ درصد بیمه نامه های کشتی بازار را بیمه ملت فروخته است. فروش بیمه نامه نفت و انرژی در این شرکت ۲۷۷ درصد و فروش بیمه نامه کشتی ۲۳۱ درصد رشد کرده است.

در حالی که نسبت خسارت رشته کشتی در کل بازار حدود ۴۸ درصد بوده، این عدد در شرکت بیمه ملت تنها ۶ درصد است و نشان می دهد بیمه ملت در انتخاب این ریسک کاملا درست عمل کرده است. در رشته نفت و انرژی نیز همین روند طی شده است؛ به طوری که متوسط نسبت خسارت در کل بازار ۴٫۴۸ درصد و در شرکت بیمه ملت ۱٫۱۹ درصد است.

این شرکت در سه رشته آتش سوزی، باربری و شخص ثالث نیز با وجود افزایش خسارت پرداختی کل صنعت، کاهش قابل توجه خسارت پرداختی را تجربه کرده است.

بیمه ملت نشان داده که بر فروش بیمه نامه های کم ریسک نیز تمرکز خاصی دارد. به عنوان مثال فروش بیمه نامه حوادث در چهار ماه نخست امسال توسط این شرکت ۱۶۲ درصد رشد داشته است، در حالی که نسبت خسارت این رشته تنها ۱۱ درصد است و این نسبت با کاهش ۵ درصدی در مقایسه با مدت مشابه سال قبل نیز همراه بوده است.

همچنین بیمه نامه هواپیما که نسبت خسارت آن در کل صنعت حدود ۲۷ درصد است و فعلا جزو رشته های کم ریسک درجه بندی می شود، برای شرکت بیمه ملت ۱٫۵ میلیارد ریال حق بیمه تولید کرده است.

* کد خبر: 6822

این را نیز بررسی کنید

مدیرعامل بیمه رازی: باید خدمات و محصولات جدید طراحی کنیم

مدیرعامل شرکت بیمه رازی، اولویت نخست صنعت بیمه را تدوین مدل های ارتباطی و تولید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *