شنبه , ۸ آذر ۱۳۹۹
خانه » ویژه » عمل به مسئولیت اجتماعی را از بانک سینا بیاموزید

عمل به مسئولیت اجتماعی را از بانک سینا بیاموزید

دو دوره ای که برخی بانک ها حتی از ارسال پیامک تراکنش های مشتریان نیز به بهانه های مختلف دریغ می کنند، بانک سینا به مشتریان خود هشدارهای لازم در زمینه نحوه استفاده از خدمات بانکی را پیامک می کند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری خرد و کلان، برخی بانک ها با وجود این که هزینه یک ساله ارسال پیامک را از حساب مشتریان کم می کنند، اما در ارسال این پیامک ها به صورت خودسرانه محدودیت هایی اعمال کرده اند.

به عنوان مثال یکی از بانک ها تنها تراکنش های با مبلغ بیش از ۵۰ هزار تومان را پیامک می کند. بانک دیگری نیز فقط تراکنش های واریز را پیامک می کند و از ارسال پیامک تراکنش های برداشت امتناع می کند.

در چنین شرایطی، بانک سینا علاوه بر پیامک کردن همه تراکنش ها، نه تنها مناسبت هایی مانند فرارسیدن روز تولد مشتریانش را با ارسال پیامک تبریک می گوید، بلکه برخی هشدارهای بانکی را نیز به آنها پیامک می کند.

در تازه ترین نمونه، پیامکی به مشتریان بانک سینا ارسال شده که محتوایش به این شرح است: «مشتری گرامی؛ از پاسخ به پیامک های مشکوک و با مضمون برنده شدن در قرعه کشی و مسابقات و ارائه مشخصات و اطلاعات بانکی، جدا خودداری کنید.»

ارسال چنین پیامکی را می توان در حیطه مسئولیت های اجتماعی بانک ارزیابی کرد. ضمن این که در موارد کلاهبرداری از مشتریان با استفاده از اطلاعات بانکی، علاوه بر این که مشتری گرفتار می شود، بانک نیز به عنوان یکی از اضلاع ماجرا باید پاسخگوی سوالاتی باشد.

بانک سینا با اطلاع رسانی چنین موضوعاتی، به خوبی به کاهش مشکلات ناشی از این اشتباهات کمک می کند.

* کد خبر: 6757

این را نیز بررسی کنید

زمزمه تعویق بیست و هفتمین همایش ملی بیمه و توسعه

پس از اعلام رسمی به تعویق افتادن برگزاری اولین نمایشگاه آنلاین تخصصی صنعت بیمه، این …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *