شنبه , ۸ آذر ۱۳۹۹
خانه » بانک » معاون اول رئیس جمهور، کاهش مطالبات معوق بانک ملی ایران را مطلوب ارزیابی کرد

معاون اول رئیس جمهور، کاهش مطالبات معوق بانک ملی ایران را مطلوب ارزیابی کرد

مدیرعامل بانک ملی ایران گفت: معاون اول رئیس جمهور در بازدید اخیر از بانک ملی ایران، پس از استماع گزارش وصول مطالبات معوق و کاهش NPL بانک، این روند را تحسین برانگیز و مطلوب ارزیابی کرد.
به گزارش پایگاه خبری خرد و کلان، دکتر محمدرضا حسین زاده در دومین همایش سراسری بررسی عملکرد در بخش پیگیری و وصول مطالبات بانک ملی ایران با اشاره به اهتمام جمعی مدیران و کارکنان بانک برای کاهش مطالبات معوق از سال گذشته، افزود: کاهش یافتن مطالبات معوق به این معنا نیست که روند وصول مطالبات را متوقف کنیم، بلکه این یک عملیات جاری در طول سال است.
وی اظهار کرد: هیات مدیره بانک مدت ها روی دستورالعمل وصول مطالبات معوق کار کرده و پیشنهاد همه همکاران را نیز در این باره اعمال کرده است، اما این دستورالعمل باز هم به اصلاحاتی نیاز دارد که در جریان کار انجام خواهد شد.
رئیس هیات مدیره بانک ملی ایران با تاکید بر این که هنگام استمهال تسهیلات پرداختی نباید منافع بانک قربانی شود، ادامه داد: ما در مواجهه با بدهکاران بانکی، با یک دستورالعمل واحد عمل نمی کنیم، اما در مورد کسانی که به عمد قصد بازپرداخت تسهیلات دریافتی را ندارند، جدیت عمل خواهیم داشت.
حسین زاده همچنین با اشاره به این که NPL (نسبت مطالبات معوق به تسهیلات پرداختی) بانک ملی ایران به پایین تر از متوسط نظام بانکی رسیده است، گفت: برنامه ما این است که این عدد را به ۵ درصد یعنی استاندارد جهانی برسانیم.

* کد خبر: 6727

این را نیز بررسی کنید

ایران زمین

افزایش قابل توجه وصول مطالبات غیرجاری در بانک ایران زمین

بانک ایران زمین توانسته است با اعمال سیاست های کنترلی و افزایش تحرک در حوزه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *